برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
بعد از نایب قهرمانی قرمزها، خواننده دو آتشه پرسپولیسی از تیم محبوبش می گوید:

مازیار فلاحی: از باخت استقلال خوشحال نمی شوم

هوادارانش به او لقب آقای احساس را داده اند، مازیار فلاحی آنقدر ترانه های با احساس خوانده که به نظر می رسد این لقب برازنده اوست. اگر شما هم از طرفداران این خواننده جوان باشید، حتما می دانید که او یک پرسپولیسی دو آتیشه است و به گفته خودش علاقه اش به تیم قرمز به دوران کودکی بر می گردد. او از هواداران احمدرضا عابدزاده دروازه سابق پرسپولیس نیز هست. روز گذشته لیگ سیزدهم فوتبال ایران در حالی به پایان رسید که پرسپولیس نایب قهرمان این دوره شد. پایگاه خبری تحلیلی چهره نیوز، به همین بهانه گفت و گویی فوتبالی با مازیار فلاحی داشته که در ادامه می خوانید.
مازیار فلاحی: از باخت استقلال خوشحال نمی شوم

*بر عکس خیلی از هنرمندان که معمولا طرفداری شان از تیم خاصی را ابراز نمی کنند شما در مصاحبه هایتان اعلام کردید که طرفدار تیم پرسپولیس هستید و خیلی از طرفدارانتان شما را به عنوان یک خواننده فوتبالی می شناسند...

بله، خیلی ها لقب یک خواننده فوتبالی دو آتشه را به من داده اند، این موضوع شاید به این دلیل باشد که من همیشه بدون تعارف از پرسپولیسی بودن خود گفتم و همه می دانند که  یک پرسپولیسی دو آتشه هستم. علاقه من به تیم محبوبم به دوران کودکی ام بر می گردد، علاقه ای که تا به حال در من وجود داشته.

 

*ولی با این وجود بازیکنان استقلال هم در کنسرت های شما حضور پررنگی داشتند...

بله خوشحالم که این اتفاق افتاده. چون طرفداری من از تیم محبوبم موضوعی جداست و به نظرم نباید این موضوع را وارد موسیقی کرد. من معتقدم  رسالت موسیقی ایجاد همدلی بین انسان هاست و نباید به آن به صورت رنگی نگاه کرد. موسیقی یک پدیده فرا رنگی است و در کنسرت استقلال و پرسپولیس برایش فرقی ندارد. اگر خاطرتان باشد این اتفاق در کنسرت زمستان من افتاد و در حالی که احمدرضا عابدزاده مهمان کنسرت من بود، سید مهدی رحمتی هم در سالن حضور یافت و این دو دروازه بان نام آشنا و افتخار آفرین آن شب در کنار هم قرار گرفتند.

 

*پس خودتان هم دوست دارید که علاوه بر پرسپولیسی ها بازیکنان استقلال هم مهمان کنسرتتان باشند؟
صد در صد همینطور است، این موضوع به نظرم نشان دهنده این است که موسیقی و کنسرت ارتباطی به رنگ ها ندارد. کنسرت جای موسیقی است و موسیقی هم پدیده ای است که باعث همدل شدن آدم ها می شود. از طرفی برخی بازیکنان فوتبال هستند که فراتر از رنگ ها عمل می کنند. مهدی رحمتی، علی کریمی، فرهاد مجیدی، کریم باقری، علی دایی و... اشخاصی هستند که فوتبال ایران را فرارنگی کردند. فرهاد مجیدی یکی از فوتبالیست های ایرانی است که من علاقه زیادی به او دارم و در کنسرت های من هم حضور پیدا می کند. بازیکنی مثل فرهاد مجیدی که بارها و بارها به پرسپولیس گل زده اما مورد احترام پرسپولیسی ها هم هست. یا علی کریمی هم چنین شرایطی دارد و استقلالی ها هم دوستش دارند. فکر می کنم همه این افراد آدم های بزرگی هستند و جایگاه خاص خودشان را دارند. در نهایت همانطور که گفتم موسیقی فراتر از رنگ هاست و رسالتش همدل کردن آدم ها با یکدیگر است.

 

*قطعا حضور احمدرضا عابدزاده برای شما و گروهتان حس خوبی به هماره داشت، درست است؟
کاملا همینطور بود، حضور ایشان در کنسرت هم برای من و هم برای همه بچه های گروه انرژی مثبتی داشت. دیدن چهره و لبخندی که همیشه بر لب احمد رضا عابدزاده است از دوران کودکی همیشه به من نوعی حس اعتماد به نفس را القا می کرد. این حس در کنسرت هم وجود داشت و حضور احمدرضا عابدزاده به همه ما انرژی و اعتماد به نفس داد. راستش آن شب من خبر نداشتم که عابدزاده به کنسرت می آید اما وقتی دیدمش واقعاً خوشحال  شدم.  من از کودکی باشگاه پرسپولیس را دوست داشتم.راستش هر بار که احمدرضا عابدزاده را می دیدم، پرسپولیسی تر می شدم...

 

 

3c57e09fff17b2868dd99a5ab8d885e1_0.jpg

 

*پرسپولیس روز گذشته نایب قهرمان لیگ سیزدهم شد، نظرتان در این باره چیست؟
از این اتفاق خوشحالم گرچه هر هواداری دوست دارد تیمش قهرمان شود، اما با این حال خیلی خوشحالم که توانستیم سهیمه آسیا را نیز به دست بیاوریم. البته باید به این نکته هم اشاره کنم، اگرچه بخشی از جذابیت فوتبال ما به رقابت استقلال و پرسپولیس وابسته است اما فکر می کنم نباید تعصب اضافی هم داشت. به شخصه هیچ وقت از باخت استقلال خوشحال نمی شوم و فقط از برد پرسپولیس لذت می برم. خودم به عنوان یکی از طرفداران پرو پا قرص و به قول معروف دو آتیشه از جنجال های بی جایی که برخی هواداران تیم ها به وجود می آورند بیزارم.

 

*ماجرای قطعه ای که قرار بود در باره فوتبال بخوانید چه شد؟ در یکی از مصاحبه هایتان  خواندم که امکان دارد این آهنگ به عنوان سرود تیم ملی در جام جهانی مورد استفاده قرار بگیرد، در این مورد برایمان بگویید.
این موضوع هم برای خودش ماجراهای زیادی دارد، واقعیت این است که اگر من بخواهم به صورت شخصی آهنگی برای تیم ملی بخوانم حکایت دوره های قبلی پیش می آید که هر کسی برای خودش آهنگی را تولید می کند و در نهایت هم مصرف شخصی پیدا می کند و شاید در این بین حرف و حدیث هایی به وجود بیاید. به نظرم در اینگونه موارد باید هماهنگی های مربوطه از سوی ارگان و یا سازمانی که در این زمینه مسولیت دارد انجام شود تا کار به سرانجام درست و خوبی برسد. از طرف دیگر فکر می کنم این نوع کارها وقتی جذابیت پیدا می کند که گروهی انجام شود... فکر می کنم بهتر است اینطوری به موضوع نگاه شود تا اینکه هر کس یک آهنگ به صورت انفرادی در مورد این موضوع منتشر کند. هرچهار سال یک بار که به جام جهانی می رسیم و جذابیت فوتبال افزایش پیدا می کند، معمولاً هر خواننده ای تصمیم می گیرد که در مورد فوتبال و جام جهانی آهنگی منتشر کند. این درحالی است که حضور ایران در جام جهانی یک قضیه ملی است و به همه مردم تعلق دارد و فکر می کنم ارائه یک کار گروهی برای مردم جذابیت بیشتری خواهد داشت.

 

افزودن نظر جدید