برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
اختصاصی چهره نیوز؛

حسین سلیمانی: دعا می کردم در "شاهگوش" بازی کنم

حسین سلیمانی از دیده شدن نقش اش در "شاهگوش" خوشحال است، او دوست داشته کار در کنار داود میرباقری را تجربه کند و کم و زیاد بودن نقش برایش اهمیتی نداشته.
حسین سلیمانی: دعا می کردم در "شاهگوش" بازی کنم

به گزارش سرویس فرهنگی هنری چهره نیوز، حسین سلیمانی با بازی در "شاهگوش" بیشتر از قبل دیده شده، او می گوید چند وقت پیش می خواستم از مشهد به تهران بیایم، داخل هواپیما مهمانداری که شکلات می داد با لهجه خودم جمله معروف می خوای بخوری می خوای نخوری، برایم جالب بود که با لهجه خودم در سریال هم این جمله می گویند و این دیالوگ و تکیه کلام بین مردم جا افاده . حسین سلیمانی از دیده شدن نقش اش در "شاهگوش" خوشحال است، او دوست داشته کار در کنار داود میرباقری را تجربه کند و کم و زیاد بودن نقش برایش اهمیتی نداشته. ولی با همه اینها او به خوبی توانسته در نقش سربازی با گویش سبزواری ظاهر شود. گفت و گوی چهره نیوز را با این بازیگر جوان می خوانید.

*با وجود اینکه نقشتان در "شاهگوش" زیاد نیست اما تا به حال خوب دیده شده و آن دیالوگ معروف هم بین خیلی ها رایج شده؟
این دیالوگ از ابتدا در فیلمنامه وجود داشت اما لهجه ای برای این کاراکتر وجود نداشت. اما خودم به حامد میرباقری پیشنهاد دادم که من می توانم به چند لحجه مثل یزدی و سیزواری و .. حرف بزنم و اگر دوست داشته باشید می توانم در این کار هم با لهجه بازی کنم. او هم این پشنهاد را به آقای بزواری صحبت کنم. میرباقری داد و ایان قبول کردند من با لحجه سبزواری صحبت کنم. البته باید بگویم سبزواری گویش است و من در این "شاهگوش " توانستم بخشی از آن را استفاده کنم.
* اینقدر خوب با این لحجه حرف می زنید که خیلی ها فکر می کنند خودت هم مشهدی یا سبزوار هستی، اصالتا اهل کجا هستید؟
من تهرانی ام. ولی از قبل با این لهجه آشنایی داشتم و این ماجرا هم بر می گردد به فیلم سینمایی " در امتداد شهر" که در آن باید با این لحجه حرف می زدم. البته در آن فیلم از ابتدا قرار نبود این اتفاق بیفتد و می خواستند لحجه کاراکتر من جنوبی باشد. اتفاقا در "در امتداد شهر"مسعود پاکدل که مجری طرح "شاهگوش" است هم بازی می کرد و نقش رئیس ما را داشت. بعد که با گروه صحبت کردیم به این نتیجه رسیدیم که گویش جدیدی را تجربه کنیم. من برای در آوردن آن لهجه چند روز به نیشابودر و بعد از آن به سبزوار رفتم و ده روز تمرین کردم . اما به نظرم نقش من در فیلم "در امتداد شهر" حیف شد و لهجه ام هم آنطور که باید دیده نشد. به همین خاطر دوست داشتم در فرصتی دیگر یک نقش با این لهجه را بازی کنم و خوشحالم که در "شاهگوش" این اتفاق افتاده.
*فکر می کردید اگر نقشتان لهجه داشته باشد بیشتر دیده می شوی؟
نه، اما چون من قبلا هم این لهجه را کار کرده بودم فکر می کردم می تواند این کاراکتر را شیرین تر کند. ضمن اینکه نقشی که من در فیلمنامه داشتم یک سرباز دم در بود و در واقع فرصت دیگری برای خلاقیت نداشتم.

 

soleimani-hosein-1.jpg

*همین حضور کم برایتان مهم نبود؟
من "شاهگوش" را فقط به عشق آقای میرباقری بازی کردم و دوست داشتم در کنار ایشان تجربه کسب کنم. می دانستم نقشم حتی اگر کوتاه باشد در کار آقای میرباقری دیده می شوم. ولی بهتر دیده شدن یک نقش مستلزم داشتن یکسری ویژگی هایی است که خودم هم باید برای رسیدن به آن تلاش می کردم و من هم ترجیح دادم از بین لهجه هایی که بلد بودم یکی را پیشنهاد دهم که خوشبختانه پذیرفته شد.
*در این بین یک دیالوگ هم خیلی معروف شد؟ می خوای بخوری می خوای نخوری...
فکر می کنم این اتفاق خیلی ناخواسته افتاده، از همان روز اول که من این دیالوگ را گفتم بچه ها سر صحنه خندیدند و به مرور زمان بین مردم هم این دیالوگ رواج پیدا کرد و الان من هر کجا که می روم همه آن را می گویند. جالب اینجا بود خانم میرباقری می گفتند این دیالوگ آنقدر گرفته که من خیلی اوقات که متن را می نویسم این دیالوگ را با لحجه خودت می نویسم.
*همه کسانی که با آقای میرباقری همکاری کردند از حساسیت ایشان می گویند، این موضوع باعث نشد اعتماد به نفستان کم شود؟
راستش من از روز اولی که می خواستم با آقای میرباقری کار کنم می ترسیدم. هنوز هم یک مقدار از آن ترس روزهای اول کار در وجودم هست چون کار کردن با ایشان بخاطر حرفه ای بودن و سوابقی که دارند خیلی سخت است. ایشان همه جزئیات را به دقت می بینند و می دانند، حتی تاریخ آدم ها را هم می دانند. من خیلی اوقات برای اینکه یک مقدار از استرسم کم شود با مهران برومند، مسعود پاکدل، حامد میرباقری یا خانم نصراللهی نویسنده مان صحبت می کردم. آقای میرباقری اگر از چیزی راضی نباشند به هیچ عنوان کوتاه نمی آیند و رضایت نمی دهند. به همین خاطر من از نتیجه کار مطمئن بودم ولی از اتفاق های بعدش چون نمی دانستم که چه می شود یک مقدار می ترسیدم. 
*در واقع نگران بازخورد مخاطب بودید؟
دقیقا، چون به نظرم بازی ام در این سریال آن هم فقط یک سکانس کوتاه در هر قسمت ریسک بود. ضمن اینکه از ابتدا معلوم نبود نقشم تا کجا ادامه داشته باشد و ممکن بود اگر خوب نباشم از مثلا قسمت 7 به بعد متن را طوری بنویسند که این سرباز مرخصی رفته. اولین قسمت سریال که پخش شد، فکر می کنم ما مشغول ضبط قسمت 8 یا نه بودیم و من متوجه شدم مخاطب توانسته به خوبی با نقش ام ارتباط برقرار کند.  من از این بازخورد خوب انرژی مثبت گرفتم و خوشحال شدم از اینکه توانستم در این نقش خوب ظاهر شوم.
*ولی فکر می کنم بر عکس این اتفاق افتاد و حضورتان بیشتر هم شد؟
بله، حتی الان دیگر بیرون نیستیم و به داخل کلانتری آمدیم. البته فکر می کنم این طبیعی باشد که من به هم به عنوان بازیگر دوست داشتم نقش ام بیشتر باشد. ناگفته نماند از همان ابتدا هم دوستان به من این قول را دادند که در قسمت های آینده که این کاراکتر بیشتر جا بیفتد، حضورش نیز پررنگ تر خواهد شد. راستش را بخوانید من این سریال را انتخاب نکردم، در واقع برای بازی در آن انتخاب شدم . روزی که این کار به من پیشنهاد شد دعا می کردم انتخاب شوم و در دل خودم می گفتم خدا کند آقای میرباقری نه نگوید. به جرات می توانم بگویم "شاهگوش" از معدود پروژه هایی بوده که من در این سالها کار کردم و برایم مهم بوده. این اتفاق تنها هم به دلیل حضور داود میرباقری به عنوان کارگردان افتاده بود.
*یعنی فیلمنامه برایتان مهم نبود؟
راستش ابتدا من فیلمنامه را نخوانده بودم و فقط در جریان طرحی کلی از داستان بودم.
*حضور بازیگران مطرح دیگر چطور؟
من با چندنفر از بازیگران قبلا کار کرده بودم، آقای اصلانی، احمد مهرانفر. دوست داشتم دوباره هم با آنها کار کنم اما حضور آقای میرباقری واقعا برایم انگیزه قوی بود. حتی به این موضوع فکر می کردم که اگر بعد از پخش سریال به من انتقاد کردند چرا این نقش کوتاه را پذیرفتی بگویم به خاطر حضور داوود میرباقری.
*پس از نتیجه رضایت کامل دارید؟
صد درصد اما همیشه به دوستانم در این سریال گفتم این سریال برای من هم جای خوشحالی داشت، هم ناراحتی. خوشحالی از این بابت که این نقش به اندازه 17 سال برای من شهرت خوب آورده و ناراحتی از بابت اینکه شاید دوست داشتم در تیتراژ این سریال و جای اسامی اتفاق دیگری می افتاد. البته حالا که دیگر همه چیز خوب پیش می رود نمی خواهم خیلی درباره این مسائل صحبت کنم. خیلی خوشحالم شرایط بهتر از آن چیزی بود که من فکرش را می کردم و اتفاق های جالب تری در طول کار افتاد.
* تولیدات دیگری که در شبکه نمایش خانگی و به صورت همزمان با "شاهگوش" می آید را رقیب کارتان نمی دانید؟
نه!به نظرم آن ها اصلا رقیب نیستند و بیشتر با مخاطبانشان شوخی می کنند. البته من برای آنها هم آرزو می کنم فروش خوبی داشته باشند چون به هر حال هزینه می کنند و آدم های بزرگی هم پشت آن هستند. ضمن اینکه از اسم بازیگران مطرح هم برای فروش بیشتر استفاده کردند اما می بینیم که اتفاق خاصی هم برایشان نیفتاده. من خودم آرزو دارم با کارگردان ان مجموعه کار کنم اما فکر می کنم از این کار همه انتظار خیلی بیشتری داشتند. اما در مورد "شاهگوش" از همان اول به موفقیت اش در فروش هم امیدوار بودم.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

میل خادْتونه، مي خِين شكلات باخْرين، مي خين نَخْرين، شكلات براي تنظيم فشار خون خوبه! هر چند اون کاسه ای که دستشه، توش آب نباته نه شکلات؛ ولی بازی این مشهدی به دل می شینه!

باخره نخره عاشقتم کچلای دوست داشتنی.

عالیه . باخره ناخره ..حیف که زیاد نیست. داداش کوچیکمو با این کلک میاریمش سر سفره

دوست عزیز نویسندۀ مطلب:::: چندین بار لهجه را لحجه نوشته اید چند بار هم درست لهجه نوشته اید...ظاهراً شک و تردید زیادی داشته اید....لهجه درست است جانم ل ه ج ه.......قبل از انتشار مطب کلمه ای را که روی دیکته اش شک دارید یک بار در گوگل سرچ کنید که خیالتان راحت شود درست است.......خسته هم نباشید....

دوست گرامی ، با تشکر از اجرای زیبای شما ، من خودم سبزواری هستم و فکر می کنم شما بیشنر از 10 روز وقت گذاشته اید تا به این گویش تسلط پیدا کرده اید ، چون این یکی از اصطلاحات قدیمی سبزواری هاست . در ضمن شما در رفتار هم مثل بک سبرواری عمل می کنید مثل بازی شطرنج شما یا دادن شکلات به تعداد مشخص با توجه به جایگاه اجتماعی افراد. به هر صورت از انتخاب این گویش و بازی خوب شما کمال تشکر را دارم به امید موفقیت روز افزون شما.

افزودن نظر جدید