برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
معاون وزیر اشاد:

جشنواره تئاتر رضوی ظرفیت بین‌المللی شدن دارد

معاون‌ هنری وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره تئاتر رضوی باید در سطح بین‌المللی برگزار شود.

به گزارش چهره‌نیوز، به نقل از ایسنا، علی مرادخانی در آیین اختتامیه یازدهمین‌ دوره جشنواره سراسری تئاتر رضوی در سالن گلشن ‌بجنورد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور در این استان به‌وقوع پیوست و آثار برگزیده، مشارکت هنرمندان و میزبانی مطلوب خراسان‌ شمالی نشان‌دهنده وجود ظرفیت بسیار بالا برای برنامه‌ریزی و بین‌المللی کردن این جشنواره با ارزش است.

او با بیان این‌که خراسان‌ شمالی در طول پنج دوره میزبانی از این جشنواره، به‌خوبی این رویداد را برگزار کرده است، ادامه داد: استقبال مردم این خطه از رویدادهای فرهنگی باعث شده تا مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد، به فکر ایجاد دبیرخانه جشنواره تئاتر رضوی در این استان باشند.

وی جشنواره تئاتر رضوی را رویدادی حرفه‌ای دانست و گفت: بسیاری از آثار برگزیده این جشنواره، ظرفیت شرکت در سطوح بین‌المللی را دارد.

مرادخانی تئاتر را عامل ارتقای معرفت ارزیابی و اظهار کرد: تئاتر کشور روز به روز با تجربه هنرمندان جدید و استفاده از تجربه هنرمندان پیشکسوت مسیر خوبی را طی می‌کند و باید این آثار در سطح بین‌المللی نیز برگزار شود که این ظرفیت وجود دارد.

وی اضافه کرد: جشنواره تئاتر رضوی فرصت خوبی را برای شناساندن فرهنگ، تمدن و اعتقادات مردم ایران به سراسر دنیا فراهم آورده است.

معاون‌ هنری وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: مردم این استان، مردمی هنردوست و از جنس فرهنگ و هنر هستند و هر سال که میزبانی جشنواره تئاتر رضوی به این استان سپرده شده است، مردم با استقبال گسترده زمینه دلگرمی دست‌اندرکاران را فراهم آورده‌اند.

نماینده ولی‌ فقیه در خراسان‌ شمالی نیز در این جشنواره، تصریح کرد: هنر نباید به سمت انحطاط کشیده شود و رسالت اصلی این جشنواره این است که با زبان هنر، ذات والای بشریت را گوشزد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم‌ یعقوبی با تاکید بر این‌که باید زیبایی‌های هنر را حفظ کرد، گفت: حفظ زیبایی‌ها و احترام به هنرمندان از وظایف مردم در قبال هنرمندان جامعه است.

وی با بیان این‌که هنر عامل بیان زیبایی‌هاست، بیان‌ کرد: انقلاب اسلامی ایران اتفاقی زیبا و مبارک است و هنرمندان این رویداد مبارک را زیباتر جلوه دادند.

امام‌ جمعه بجنورد ادامه داد: هنر نباید به سمت انحطاط حرکت کند و در قرآن نیز روایات زیادی در زمینه هنر وجود دارد که توجه به آن عامل فضیلت است.

حجت‌الاسلام‌ یعقوبی به رسالت جشنواره تئاتر رضوی مبنی مبنی بر معرفی سیره امام هشتم اشاره و اظهار کرد: هنرمندان از نقاط مختلف کشور در این جشنواره شرکت کرده و سعی دارند تا ارزش تئاتر دینی را به مردم دنیا معرفی کنند.

یک پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران نیز از اهل هنر به‌عنوان افراد اهل فضیلت یاد کرد و گفت: حاضران در سالن گلشن بجنورد اهل فضیلت‌اند.

جمشید مشایخی با بیان این‌که حال مساعدی نداشتم، اما شوق جشنواره سبب شد در این برنامه با ارزش شرکت کنم، افزود: قلم حرمت دارد و از همه نویسندگان می‌خواهم حرمت آن را نگه دارند و کلمات زشتی را ننویسند.

به گزارش ایسنا، ۱۴ تئاتر از ۲۲ استان کشور در جشنواره تئاتر رضوی شرکت کردند.

افزودن نظر جدید