برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

چند خبر از حوزه موسیقی و تجسمی

به گزارش چهره‌نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد گفت: قرار است بین مراکز تخصصی دانشگاهی موسیقی در ایران و مراکز تخصصی موسیقی در ایتالیا و همچنین ارکستر جوانان جهان، با نظارت و هدایت دفتر موسیقی، برنامه‌ای بلندمدت با تأکید بر جنبه‌های آموزشی، طراحی و اجرا شود.

به گزارش ایسنا، فرزاد طالبی به روابط عمومی بنیاد رودکی گفت: در سال گذشته موضوع انجام پروژه مشترک بین نوازندگان ایرانی و ارکستر جوانان جهان از طریق سفارت جمهوری اسلامی در ایتالیا و رایزن فرهنگی آن سفارت به دفتر موسیقی ارجاع شد. پس از آن، دفتر موسیقی طی برگزاری چند جلسه کارشناسی به‌منظور بررسی ابعاد و مختصات این پروژه، موضوع را برای اجرا به بنیاد رودکی اعلام کرد.

او ادامه داد: در این میان، مکاتبات متعددی که در سطح کارشناسی بین طرفین انجام شد و ماحصل آن دعوت از ۱۲ نفر از اعضای ارکسترهای ملی و سمفونیک برای حضور در کارگاه‌های تخصصی و مسترکلاس به ایتالیا که در اردیبهشت‌ماه امسال اتفاق افتاد و متعاقب آن ارکستر جوانان جهان شامل نوازندگان ۱۰ کشور جهان برای شرکت در کارگروه‌های آموزشی - تخصصی و در نهایت اجرا با رهبران ایرانی و رهبر ایتالیایی به ایران آمدند.

وی درباره این‌که چقدر حضور و ادغام این ارکستر در افزایش رشد کیفی سمفونیک تهران و نوازندگان آن می‌تواند موثر باشد؟ گفت: قاعدتا هرچه سطح فنی و تخصصی نوازندگان ارکستر، بویژه جوانانی که در ارکسترها مشغول فعالیت هستند، بالاتر رود، سطح کیفی ارکستر نیز بهبود پیدا می‌کند و به‌دنبال آن ارکسترها اجراهای با کیفیت‌تری نسبت به گذشته خواهد داشت و در نهایت می‌تواند در سطح بین‌المللی به رقابت بپردازد.

او همچنین اظهار کرد: اگر از این نوع همکاری و فعالیت مشترک بتوانیم به الگوی مناسب و درخور موسیقی کشور دست یابیم، این نمونه موفق در رابطه با سایر کشورها نیز می‌تواند به کار گرفته شود.

~.~.~.~.~.~.~.~.~

با حضور معاون امور تعاون و مدیر و دبیر جشنواره و گروه داوران و عکاسان، از ۴۰ نفر از عکاسان، فعالان و حامیان و برگزیدگان در مراسم اختتامیه جشنواره عکس و پوستر تعاون تقدیر شد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه عکس چیلیک، در این مراسم که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مهندس سیدحمید کلانتری - معاون امور تعاون -، دکتر پیمان باباخانلو - مدیرکل دفتر توسعه تعاون -، دکتر علی‌رضا ناطقی - مدیرکل تعاونی‌های خدماتی - و دکتر حمدالله رستمی - مدیر جشنواره و مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌ها - از طرف وزارتخانه حضور یافتند.

در آغاز مراسم، به گرامیداشت مناسبت روز خبرنگار پرداخته شد و با پخش نماهنگی از انتشار فراخوان در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها، با وجود جامعه آماری تدوین‌شده و ارزیابی‌ها و سنجش‌های به‌عمل آمده در دبیرخانه، از سرویس‌های فعال و پشتیبانی صحیح و حرفه‌ای خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و روزنامه‌ها تقدیر به عمل آمد. در این بخش، از رسانه‌هایی مانند خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری مهر، خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فارس، خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، پایگاه اطلاع‌رسانی عصر ایران، روزنامه افکار، پایگاه خبری دوربین، به مدیرت احسان رافتی و پایگاه عکاسی از ایران به مدیریت هانیه دخت جباری با ارائه لوح و هدیه تقدیر شد.

در ادامه، دکتر حمدالله رستمی - مدیر جشنواره - به بیان نقش رسانه عکس و تأثیر دوربین عکاسی در تربیت فرهنگی جامعه و ترویج فرهنگ تعاون و تأثیر آن در روح جامعه پرداخت.

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌ها، به نقش نافذ ارتباطات در توسعه فرهنگ تعاون هم اشاره کرد و گفت: عکس مستند، رسانه‌ای باورپذیر است و امروزه نقش رسانه‌ها در تقویت باور جامعه به‌عنوان کلیدی راهگشا و موثر در اقتصاد و تولید و خدمات تعاونی‌ها، در تمام جوانب را نمی‌توان نادیده انگاشت.

در بخش بعدی، نماهنگی از حضور عکاسان استان‌های مختلف در تور عکاسی از شرکت تعاونی‌های برتر نمایش داده شد و در ادامه مهندس سیدحمید کلانتری با حضور در جایگاه به رابطه متقابل هنر، جامعه و توسعه اشاره کرد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر نقش تعاون به‌عنوان یک کلید راهگشا در امر اقتصاد و اشتغال، گفت: ما موظف هستیم فرهنگ تعاون را در جامعه گسترش دهیم، چراکه تعاون تنها امکان شفای امراض و دردهای اجتماعی و اقتصادی است. امکان هم‌افزایی در تعاون یک تعریف خارج از باور است. همه‌جا یک با یک برابر با دو است، ولی در تعاون یک به‌علاوه یک، بهروری و بازدهی بیشتری از یک نتیجه منطقی و ریاضی‌گونه دارد.
کلانتری به هفت راهبرد تعاون هم اشاره‌ای کرد و ترویج را بعد از آموزش، تعیین‌کننده دانست و یادآوری کرد: با گسترش فرهنگ تعاون و رسیدن به ارزش‌های متعالی تعاون شاهد موفقیت‌های بیشتری در عرصه تولید و ارایه خدمات از سوی شرکت‌های تعاونی‌ها خواهیم بود و در این مسیر باید از زبان هنر و ابزار رسانه‌ای نافذ مثل عکس و عکاسی یاری گرفت. هنرهایی مانند کاریکاتور، پوستر، نمایش، شعر، سینما هر یک ظرفیتی دارند و ما امیدواریم این جشنواره توجهی را در ذهن و نگاه عکاسان ایجاد کند و به‌عنوان ناجی یک کشور به این موضوع توجه جدی‌تری شود.

پایان کلام معاون وزیر تعاون، آغازگر تقدیر از سه شرکت تعاونی بود که بین سایر شرکت‌ها در مسیر برگزاری با میزبانی و پذیرش عکاسان، همکاری شایسته‌ای را در جهت ثبت و مستندسازی فعالیت خط تولید و خدمات کارگری خود داشتند.
در این بخش، از مهندس محسن فهیمی‌پور مدیرعامل شرکت تعاونی نویدکاران، محصولات غذایی برتر در استان تهران، صدیقه پاک‌نژاد شرکت تعاونی داروهای گیاهی مهداروی طوبی در استان البرز و حبیب‌الله موسی‌پور رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی ماهیگیران پره خرم در استان مازندران تقدیر شد. این تقدیر در حالی صورت گرفت که توسط نماینده شرکت تعاونی نویدکاران، دو عکاس (مهری راست‌قدم و مریم خداوردی) که عکس آن‌ها در خط تولید و بسته‌بندی که به نمایشگاه راه یافته بود، با اهدای سکه طلای ممهور به نشان شرکت تعاونی نویدکاران، مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتند.

سپس با دعوت از داوران این جشنواره یعنی منصوره معتمدی، مهناز نورالهی فرد، محمدرضا بهشتی منفرد، محمد نیک‌عهد، کاوس صادقلو و جواد گلزار خرم، از آن‌ها با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

پس از خواندن پیام دکتر مهناز مظاهری - معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست -، معرفی برگزیدگان در دستور کار مجری برنامه قرار گرفت.
نماهنگ‌های مربوط به بخش پوستر و عکس نمایش داده شد و طراحان و عکاسان برگزیده با عناوین: نگاه ویژه، تقدیرشدگان و شایسته سپاس با حضور در جایگاه، مدال و الواح و جوایز نقدی‌شان را دریافت کردند.

در این بخش از طرح و ایده در اجرای پوستر توسط رضا نبی‌پور (از خراسان رضوی) و سحر جعفری (از تهران) با اهدای لوح و کارت اعتباری تقدیر به عمل آمد. همچنین از فاطمه سادات حجازی و جواد علی‌پور (از مازندران) با عنوان نگاه ویژه با اهدای لوح و کارت اعتباری ۱۰ میلیون ریالی، شاهو کریمیان (از کردستان)، مهرناز محمدی، مونا مویدتهرانی، فاتح شافعی و محمود صادقی (از بوشهر) با عنوان تقدیرشدگان با اهدای لوح و کارت اعتباری دومیلیون و ۵۰۰هزار ریالی و هادی دهقانپور (از سبزوار) و مجتبی محسنی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

در این مراسم عکاسانی مانند منوچهر یگانه‌دوست، حبیب‌الله تاجیک، هنگامه گلستان، افشین بختیار، محمد نوروزی، مژگان طریقی، محمدرضا بهشتی منفرد، کاوس صادقلو، منصوره معتمدی، مهناز نورالهی فرد، محمد کیانی، داود کهن ترابی، محمدرضا زارع، یدالله عبدی و احمدرضا کریمی حضور داشتند.
مهدی سروری، مسؤولیت دبیری جشنواره ادواری عکس و پوستر تعاون را عهده‌دار بود و دبیرخانه این جشنواره در دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک مستقر بود.
 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید