برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان:

تخصیص بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی برای بازسازی سینما خانواده اصفهان

اصفهان - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: در بودجه سال ۹۴، ۵۰۰ میلیون تومان در راستای کمک به بازسازی سینما خانواده مصوب شد که امیدواریم امسال مسیری برای تخصیص آن تعیین کنیم.
تخصیص بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی برای بازسازی سینما خانواده اصفهان

به گزارش چهره‌نیوز، اصغر آذربایجانی در حاشیه بازدید از روند بازسازی سینما خانواده اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با حمایت های شورای شهر اصفهان از این روند اظهار داشت: در ارزیابی توسعه یافتگی یک شهر زیرساخت‌های فرهنگی اهمیت ویژه ای دارد و در این میان  ساخت و بازسازی سالن‌های سینماییِ مدرن از مهم‌ترین ملاک‌های پیشرفت زیرساخت‌های فرهنگی است.

وی افزود: اصفهان با وجود اینکه از نظر تعداد سالن‌های سینما در گذشته ظرفیت‌های بالایی داشته است اما در سال‌های اخیر  تعداد سالن‌های فعال سینمایی آن محدود شده بود که این روند شایسته جایگاه بالای فرهنگی این شهر و استان نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان بیان داشت: ایجاد پردیس‌های سینمایی در اصفهاناز پیشنهادت دوره چهارم شورا در حوزه توسعه زیرساخت‌های هنری  بود و با توجه به نگاه خوب حوزه هنری به سینما مجموعه سالن‌های سینمایی متعلق به حوزه در شهر اصفهان در راه توسعه و بازسازی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس درخواست حوزه هنری و با توجه به بازدید کمیسیون فرهنگی در سال گذشته از  سینماهای خانواده، فلسطین و ساحل در بودجه سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان در راستای کمک  بازسازی سینما خانواده مصوب شد.

آذربایجانی ابراز داشت: با توجه به اینکه مراحل بازسازی سینما خانواده به سال جاری موکول شد در سال گذشته این تخصیص اعتبار انجام نگرفت اما با توجه به مصوبه مربوطه در سال جاری مسیری برای تخصیص این بودجه تعیین می شود.

مشارکت شورای شهر اصفهان و حوزه هنری برای بازسازی سینما ساحل

وی با بیان اینکه همچنین با توجه به طرحی که برای توسعه سینما ساحل به پردس چهار سالنه  پیش بینی شده است امیدواریم زمینه مشارکت میان شهرداری و حوزه هنری در توسعه این سینما نیز انجام شود، اضافه کرد: در حال مذاکره با حوزه هنری هستیم تا زمینه مشارکت برای بازسازی سینما ساحل را مشخص و سپس هزینه لازم در این راستا در شورای شهر مصوب شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان ابراز داشت:  با توجه به  بازسازی سینما ساحل به شکل پردیس سینمایی چهار سالنه و تجهیز آن به  کافه سینما این بازسازی در راستای جذب زیرساخت‌هایی در حوزه گردشگری نیز تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: سال آینده با توجه به بازسازی سینما فلسطین، چهار سالنه شدن هر کدام از سینماهای خانواده و ساحل  ظرفیت خوبی برای اکران فیلم‌هایی که به دلیل کمبود سالن مدت‌ها در صف اکران باقی می مانند یا اکران نمی شوند ایجاد خواهد شد و بدین شکل به واقع انقلابی در حوزه سینمایی اصفهان شاهد خواهیم بود.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید