برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
حضور کارگردان «طعم گیلاس» برای ادامه درمان در فرانسه

اولین تصویر کیارستمی در پاریس

اولین تصویر کیارستمی در پاریس

به گزارش چهره‌نیوز، به نقل از آی‌سینما، اواخر اسفند ماه 94 بود که خبر رسید عباس کیارستمی کارگردان سرشناس ایرانی و تنها برنده نخل طلای کن در سینمای ایران به علت مشکل روده در بیمارستان بستری شده است. شایعات متعدد در خصوص نوع بیماری کیارستمی و همچنین بحث اشتباهات پزشکی در بیمارستانی که او بستری شده بود موج رسانه ای بزرگی را ایجاد کند. اشتباهاتی که گویا تاثیرات منفی زیادی بر وضعیت جسمی این کارگردان گذاشت.

این موج که با انتقادات تند و تیزی از سوی رسانه‌ها و برخی چهره‌های سینمایی همراه بود آنقدر شدت گرفت که شخص وزیر بهداشت راسا به پیگیری جدی در خصوص وضعیت کیارستمی پرداخت. با این حال بازار شایعات درباره لطمه‌هایی که به کیارستمی بر اثر درمان نامناسب وارد شده بود و حتی شایعه کمی پررنگ شده سرطان این کارگردان سرشناس نگرانی اهالی فرهنگ و هنر را به همراه داشت که البته همه این شایعات ساعاتی پس از منتشر شدن تکذیب می شد.

با گذشت چند هفته پر حاشیه و پرشایعه کیارستمی اوایل اردیبهشت ماه و پس از یک ماه از بیمارستان مرخص شد تا مراحل پس از درمان خود را آغاز کند، شنیده می‌شد که بیماری او تا حدود زیادی مهار شده و  کیارستمی در حال بازیابی توان گذشته خود است تا اینکه دیروز خبر رسید همه چیز درباره بیماری کیارستمی تمام نشده و او این بار برای مداوای بیشتر ترجیح داده ایران را ترک کند و معالجات خود را در پاریس ادامه دهد.

عکسی که مشاهده می‌کنید اولین عکس کیارستمی در پاریس است که محمد شیروانی در صفحه فیس بوک خودش گذاشته و از بهمن کیارستمی به عنوان ثبت کننده این عکس نام برده. محمد شیروانی در چند وقت اخیر حسابی نامش با وقایع اطراف کیارستمی گره خورده، مهم ترین حاشیه او هم یادداشتی بود که پس از ملاقات با کیارستمی و با محوریت بخش‌هایی از صحبت‌های دو نفره خودشان منتشر کرد. درخواست عاجزانه شیروانی از وزیر بهداشت برای انتقال کیارستمی - که به گفته او هنوز در وضعیت اورژانسی به سر می‌برد - به بیمارستانی خارج از ایران حسابی سر و صدا به پا کرد و از آن طرف جوابیه پسر کیارستمی، احمد، و انتقاد او از اینکه شیروانی یک مکالمه خصوصی را عمومی کرده باعث شد حاشیه‌ای بی دلیل در زمینه اخبار بیماری کیارستمی به وجود آید.

حالا با همه حاشیه ها و اتفاقات تلخ ریز و درشت چهار ماه گذشته عباس کیارستمی آن طور که ایسنا نوشته توسط آمبولانس هوایی کمپانی MK2، تهیه‌کننده فیلم جدیدش به پاریس منتقل شده و باید امیدوار بود مراحل درمان او در فرانسه به گونه‌ای پیش برود که کارگردان «طعم گیلاس» و «خانه دوست کجاست» بتواند بار دیگر روی صندلی کارگردانی بنشیند.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید