برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

نرگس آبیار رمان «نفس» را به نمایشگاه کتاب می‌آورد

تازه‌ترین رمان نرگس آبیار با عنوان «نفس» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه خواهد شد.
نرگس آبیار رمان «نفس» را به نمایشگاه کتاب می‌آورد

به گزارش چهره‌نیوز، به نقل از خبرنگار مهر،تازه‌ترین رمان نرگس آبیار با عنوان «نفس» که نسخه سینمایی آن در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد، از سوی نشر نیماژ در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود.

نفس به گفته آبیار روایتی است از پرسه‌ها و روزمرگی‌های دخترکی خیالباف با نام بهار در آستانه بلوغ و تلاش او برای کشف جهان هستی تا بتواند زندگی را با تمامی شیرینی و تلخی آن به سبک خودش تجربه کند. 

زندگی شخصیت اصلی این رمان در دو بزنگاه مهم ایران که شامل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است می‌گذرد و داستان رمان نیز از اندکی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شروع می‌شود و با وجود اینکه نویسنده در این اثر تلاش کرده متن دنیای خیال‌انگیز راوی را محور و اصل قرار دهد و فرازهای‌تاریخی رمان را به حاشیه ببرد اما در نهایت جنگ تحمیلی  با قطعیت تمام واقعیت خود را بر سر راوی تحمیل می‌کند.

این رمان در کنار روایت زندگی بهار به شرح زندگی سه کودک دیگر با نام‌های نادر، کمال و مریم در فاصله سال‌های ۵۷ تا ۶۲ است که با پدر و مادربزرگشان زندگی می‌کنند. دنیای این کودکان، پر از رویاهای زیبای کودکانه است که به زودی رنگ حقیقت به خود می‌گیرد. 

نرگس  آبیار در کارنامه خود چندین مجموعه داستان و رمان دارد از رمان «شیار ۱۴۳»  که سال گذشته منتشر شده و در بازار کتاب از استقبال خوبی برخوردار شد و نسخه سینمایی آن نیز یکی از فیلم های تحسین شده  سینمای ایران در سال‌های اخیر بوده است.

یادآوری می‌شود شبنم مقدمی بازیگر فیلم نفس، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد.

رمان «نفس» در ۱۳۶ صفحه و به قیمت۱۰هزارتومان همزمان با نمایشگاه کتاب تهران منتشر می شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید