برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
در حاشیه فرش قرمز شهرزاد

مهدی سلطانی: تماشای سریال شهرزاد برای تمام ملیت ها جذابیت دارد

مهدی سلطانی در حاشیه مراسم فرش قرمز سریال شهرزاد گفت: سریال شهرزاد با استانداردهایی که دارد، برای تمام شهروندان ایرانی و غیرایرانی جذابیت دارد و موجب شناساندن بخشی از فرهنگ فراموش شده به ایرانی های خارج از کشور می شود.
مهدی سلطانی: تماشای سریال شهرزاد برای تمام ملیت ها جذابیت دارد
به گزارش چهره نیوز او دستاوردهای فرش قرمز سریال شهرزاد را مثبت ارزیابی و بیان کرد: اینطور که من باخبر شدم ایرانی های بسیاری در کلن زندگی می کنند و جمعیتی بالغ بر سی هزار نفر دارند. تعداد زیادی از آنها در مراسمی که امشب قرار است برگزار شود بلیط خریدند و برنامه از شدت استقبال حتی به سانس دوم کشیده شده است و این خیلی اتفاق خوبی است.
این بازیگر ادامه داد: ایرانی هایی که اینجا هستند دلتنگ فرهنگ خودشان می شوند. سریال شهرزاد می تواند بخشی از فرهنگ فراموش شده را که حاوی خاطرات خوبی برای ایرانی های اینجاست؛ به یادشان بیاورد و نوستالژی قوی ای ایجاد کند. بهرحال بخشی از این سی هزارنفر شاید تمایل داشته باشند این سریال را تهیه کنند و قطعا از دیدن آن پشیمان نمی شوند، زیرا این سریال چنان کیفیتی دارد که می تواند وقت آنها را به خوبی پر کند و آنها از تماشای آن لذت ببرند.
سلطانی اظهار کرد: ایرانیان خارج از کشور می توانند به این سریال، افتخار کنند و آن را به دوستان آلمانی، فرانسوی و خارجی خود نشان دهند. خوب است این سریال دوبله شود و در دسترس خارجی ها قرار بگیرد و در دسترس آنهایی که ایرانی نیستند و شهروند کشورهای دیگری هستند. استاندارد هایی که در این سریال رعایت شده به گونه ای هست که صرفا مختص یک فرهنگ خاص نیست و طوری نیست که ساکنین کشورهای دیگر نتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
او اطلاع رسانی جهانی را از محاسن این فرش قرمز عنوان و بیان کرد: این مراسم موجب می شود یک سریالی که با سرمایه غیردولتی ساخته شده است و مضمون خوبی دارد به جهانیان شناسانده شود. 
سلطانی در رابطه با اجرای چنین مراسم هایی در حوزه تئاتر نیز گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر این اتفاقات رخ داده است. از ده پانزده سال پیش که من دانشجو بودم این اتفاق افتاده بود و بده بستان های فرهنگی و تئاتری بین کشورهای ایرانی و غربی رخ داده بود. بسیاری از گروه های تئاتر به کشورهای اروپایی آمدند و کار خود را نشان دادند و در جشنواره ها جایزه هم گرفتند.
او ادامه داد: هم اکنون همکاران من در گروه های تئاتر مختلف می شناسم که از آنها دعوت شده تا در شهرهای مختلف اروپایی کارهای خود را به اجرا بگذارند. من معتقدم هنر وسیله بسیار قوی ای برای معرفی یک کشور است. مردم دنیا کشور آمریکا را با ورزش نمی شناسند، با اینکه در ورزش حرف اول را می زند. حتی عوام، آمریکا را با فیلم ها و هنرپیشه هایش می شناسند.
این بازیگر تئاتر و سینما اظهار کرد: به نظر من ما هم می توانیم با اتفاقات فرهنگی از جمله تولیدات فیلم و تئاتر و صدور آنها به کشورهای دیگر به لحاظ اقتصادی همپای نفت سرمایه کسب کنیم و این اغراق نیست. بخش عمده ای از صنعت در جهان اکنون از طریق هنر، درآمد کسب می کند و به اعتقاد من جدای از اینکه می توانیم کشورمان را معرفی کنیم با این مراسم ها می توانیم باب درآمدزایی را برای کشورمان باز کنیم.
سلطانی تاکید کرد: نباید شهرزاد را فقط در دسته بندی تاریخی گنجاند، زیرا ممکن است ذهنیت مخاطب به این سوق داده شود که فقط می خواهیم تاریخ برهه ای از کشور را نشان دهیم. شهرزاد بیش ازینکه یک سریال تاریخی باشد از بستر تاریخ معاصر برای نشان دادن رویدادهای اجتماعی، استفاده می کند که همه اقشار جامعه را می تواند جذب خود کند و قطعا پیام های هنری را هم برای خود محفوظ می دارد.
بازیگر سریال شهرزاد ادامه داد: این سریال سوای اینکه یک سرگرمی ایجاد می کند و یک تم تاریخی را به مخاطب ارایه می دهد، باعث می شود مخاطب حتی اگر علاقه مند به تاریخ نباشد از این سریال لذت ببرد.
انتهای پیام

افزودن نظر جدید