برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

جشنواره بین المللی فیلم فجر در میدان رقابت قرار می گیرد

شهرام مکری که با آخرین ساخته خود «ماهی و گربه»، در جشنواره های بین المللی متعددی شرکت کرده، جدا شدن بخش بین الملل جشنواره از بخش ملی را اقدام مفیدی خواند که موجب رقابت سینمای ایران با سایر کشورها در عرصه جهانی می شود.
جشنواره بین المللی فیلم فجر در میدان رقابت قرار می گیرد

به گزارش چهره نیوز به نقل از ایرنا، مکری درباره جدا شدن بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر از بخش ملی گفت: تعریف یک جشنواره بین المللی با جشنواره ای که برای تولیدات داخلی کشور برگزار می شود، متفاوت است. با برگزاری جداگانه بخش بین الملل، این بخش هویت مستقلی پیدا می کند.

وی افزود: در این دوره می توانیم متر و معیار جدی تری برای سنجش بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر داشته باشیم و آن را با نمونه جشنواره هایی که در منطقه و جهان برگزار می شود، بسنجیم.

مکری با اشاره به بخش های رقابتی و غیررقابتی بخش بین الملل این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: هرکدام از بخش های جشنواره فیلم فجر می تواند با تعاریف متفاوتی برگزار شوند و این بخش ها باید اهداف جداگانه ای را دنبال کنند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که بخش های ملی و بین الملل جشنواره به صورت همزمان برگزار می شدند، تنها فیلم های بخش اصلی و تولیدات داخلی مورد توجه قرار می گرفتند و این مساله به بخش بین الملل لطمه زیادی می زد.

کارگردان فیلم سینمایی ماهی و گربه خاطرنشان کرد: به نظر می رسد با جدا شدن بخش بین الملل از بخش ملی جشنواره، از یک سو به بخش ملی، با توجه به سابقه و اقتداری که دارد، لطمه ای وارد نمی شود و از سوی دیگر باعث بهتر دیده شدن آثار و برنامه ریزی دقیق تر برای بخش بین الملل خواهد بود. در واقع می توان گفت که با این استدلال، استقلال این دو بخش به طور قطع به نفع بخش بین الملل خواهد بود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر از این پس در رقابت نزدیکتری با جشنواره های معتبر جهانی داشته باشد، گفت: جشنواره فجر از این به بعد در نگاه سینماگران جهان جدی تر گرفته می شود. بنابراین حتی اگر سطح کیفی آن را با فستیوال های برگزار شده در خاورمیانه مقایسه کنیم، خواهیم دید که با رقیبانی بسیار جدی در پیرامون خود رو به رو هستیم که طبیعتا برنامه ریزی بسیار دقیقی را برای برگزاری می طلبد.

مکری تاکید کرد: جشنواره های منطقه ای در سال های اخیر تلاش بسیاری در جهت مطرح شدن در میان فستیوال های مهم دنیا داشتند و این امر، کار جشنواره فجر را سخت می کند اما با وجود همه این سختی ها، تصور می کنم که با یک برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری درست می توان به موفقیت های بسیاری زیادی دست یافت.

بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر که برای نخستین بار از بخش ملی سی و سومین جشنواره فیلم فجر جدا شده است؛ از 5 تا 12 اردیبهشت ماه امسال در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار می شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید