برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

قطار جشنواره تئاتر فجر با 170 نمایش فردا به ایستگاه آخر می رسد

سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فردا ( یکشنبه) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.
قطار جشنواره تئاتر فجر با 170 نمایش فردا به ایستگاه آخر می رسد

به گزارش چهره نیوز به نقل از ایرنا، سی و سومین جشنواره تئاتر فجر اول بهمن ماه جاری آغاز به کار کرد که فردا طی مراسمی پایان خواهد یافت. در این جشنواره بیش از 170 نمایش داخلی و خارجی روی صحنه رفت.

10 سالن میزبان سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر این دوره از جشنواره بود و در طول برگزاری این جشنواره سالن های مختلف مملو از تماشاگران شد.

تالارهای اصلی و چهارسو مجموعه تئاترشهر، تالارهای استاد حمید سمندریان و استاد فرهاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر، تماشاخانه سنگلج، تالار هنر، تالار حافظ، تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان، تماشاخانه مهر حوزه هنری و تئاتر باران، 10 سالن میزبان جشنواره سی و سوم را تشکیل می دهند.

در جشنواره امسال تعطیلی تالارهای قشقایی، سایه و کارگاه نمایش از مجموعه تئاترشهر که به دلیل تعمیرات نوسازی و بازسازی صورت گرفت باعث شد تعداد صندلی های میزبان این رویداد هنری از 2500 صندلی سال های قبل به 1800 صندلی کاهش پیدا کند.

** صف های طویل

جشنواره های ملی و بین المللی که رنگ و بوی جشن انقلاب شکوهمند اسلامی را دارند همواره در خیل ده ها جشنواره فرهنگی برگزار شده جاری کشور به عنوان گل سر سبد رخدادهای هنری به شمار می روند و به همین دلیل است که کانون توجه مردم و مسئولان را به طور مشترک به خود اختصاص می دهند.

در این میان جشنواره تئاتر فجر که بزرگترین رخداد نمایشی نه تنها در ایران که در منطقه خاورمیانه شناخته می شود به دلیل جمع آوری بیش از هفتاد اثر تئاتری مختلف در گونه های صحنه های و خیابانی و میزبانی از هنرمندان سراسر کشور و همتایان بین الملل خود زیر چتر و سقفی واحد، بیشترین توجه را معطوف به خود می کند.

تشکیل صف های طویل و شور و شوق جاری طی روزهای برگزاری این جشنواره باعث می شود تا تهران و در سالیان گذشته استان های میزبان این رخداد، در کنار اکسیژن موجود در هوا عطر و طعم تئاتر را نیز میهمان مشام خاطر هنرمندان و هنردوستان ایرانی کند و همین عطر و بو و شور و حال است که استقبال از آثار این رخداد را در قیاس با دیگر روزهای سال صد چندان افزایش می دهد.

در این میان حضور دهها و صدها تماشاگر مشتاق بیرون سالن ها و یا هنگام اجرای آثار نمایشی در درون تالارهای مختلف، چهره و جلوه زیبایی به فضای تئاتر کشور می دهد چرا که سیل مشتاقان نه تنها بیانگر روحیه بالای فرهنگی عموم مخاطبان این سامان را به رخ مسئولان و میهمانان بین المللی می کشاند که آرزوی دیرینه هنرمندان برای وجود چنین شور و شوقی را حداقل در ایام برگزاری جشنواره تئاتر فجر محقق می کند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید