برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

شب ساز ایرانی و تکنوازی سازها

کنسرت شب ساز ایرانی با تکنوازی‌های هنرمندان جوان، طی دو روز آینده در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
شب ساز ایرانی و تکنوازی سازها

به گزارش چهره نیوز، کنسرت «شب ساز ایرانی» اواخر هفته جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. احمد رضاخواه یکی از تکنوازهای این اجرا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: هسته مرکزی این گروه را با دوستانمان تشکیل دادیم و نخستین اجرایمان را در اردیبهشت امسال برگزار کردیم و اکنون نیز می‌خواهیم دومین اجرایمان را به روی صحنه ببریم.

وی ادامه داد: در این اجرایمان 8 نوازنده به روی صحنه می‌روند که 4 نوازنده در اجرای روز نخست و 4 نوازنده دیگر در اجرای روز دوم به روی صحنه می‌روند و هر کدام در دستگاهی که انتخاب کرده‌اند به اجرای تکنوازی خود می‌پردازند. ما در این اجرا بداهه نوازی مطلق نداریم و هر کدام از نوازنده‌ها بر روی دستگاه یا آوازی که برای اجرا در نظر گرفته‌اند، کار کنند.
این نوازنده سنتور با اشاره به مخاطبان اندک موسیقی بی‌کلام، گفت: اجراهای تکنوازی در موسیقی ایرانی مخاطبان خاص خود را دارد و نباید انتظار داشت که انبوهی از مخاطبان برای دیدنش صف بکشند. ما این واقعیت را به خوبی می‌دانیم و به همین دلیل برای این کنسرت سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران را در نظر گرفته‌ایم که سالنی کوچک است.
رضاخواه درباره کنسرت شب ساز ایرانی تاکید کرد: «شب ساز ایرانی» گروهی هستند که بر روی موسیقی تکنوازی تامل کرده‌اند و می‌خواهند به موسیقی دستگاهی بپردازند.
این نوازنده درباره انتظاری که از دولت در حمایت از موسیقی دارند، گفت: ما انتظار زیادی از ارگان‌های دولتی برای حمایت از ما را نداریم. شاید بیشترین خواسته ما این است که در راهی که ما حرکت می‌کنیم؛ سنگ‌اندازی نکنند.
به گزارش تسنیم، در شب ساز ایرانی سهیل صادقی (کمانچه)، حمید خبازی (تار)، احمد رضاخواه (سنتور)، فرهاد زالی (نی)، المیرا مردانه (کمانچه)، فرشاد توکلی (سه تار)، هادی آذرپیرا (تار)، وحید ربیع‌پور (دایره)، امیر شریفی (تار)، احمد مستنبط (تمبک) و فرید خردمند (تمبک) به اجرای تکنوازی خود می‌پردازند. هر کدام از این نوازنده‌ها برنامه خود را در حدود 20 دقیقه می‌نوازند.
این نوازندگان اجرا‌هایشان را در دستگاه‌های سه‌گاه، همایون، نوا، و آوازهای ابوعطا، افشاری، دشتی، بیات ترک و شوشتری در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهند برد.
کنسرت «شب ساز ایرانی» در روزهای 20 و 21 شهریور 1393 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. بلیت‌های این کنسرت 50 هزار تومانی است و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را از سایت iranconcert.com و یا گیشه فرهنگسرای نیاوران تهیه کنند. همچنین بلیت‌هایی با تخفیف دانشجوایی در نظر گرفته شده است که دانشجویان می‌توانند این بلیت‌ها را از آموزشگاه نوای آفتاب مراجعه کنند.

افزودن نظر جدید