برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
در جشنواره فیلم و عکس همراه تهران

اجرا به رامبد جوان رسید

مراسم افتتاحیه دومین جشنواره فیلم همراه تهران با کارگردانی سیاوش صفاریان پور و اجرای رامبد جوان راس ساعت 18 در پردیس سینماگالری ملت برگزار می‌شود.
اجرا به رامبد جوان رسید

به گزارش چهره نیوز،  مراسم افتتاحیه دومین جشنواره فیلم همراه تهران با کارگردانی سیاوش صفاریان پور و اجرای رامبد جوان راس ساعت 18 در پردیس سینماگالری ملت برگزار می‌شود.

در این مراسم چهره های شناخته شده فرهنگی و هنری کشور حضور خواهند داشت. اجرای موسیقی و نمایش فیلم های بخش «نگاه هنرمند» از جمله برنامه های این مراسم است.

ترجیح می‌دهم کتاب دستم بگیرم تا این که روی تبلت مطلب بخوانم

به گزارش مهر، از سوی دیگر بابک حمیدیان بازیگر جوان سینمای ایران با تلفن همراهش برای این جشنواره فیلم ساخته است. فیلم کوتاه بابک حمیدیان که برای دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران ساخته شده و بخشی از دغدغه‌های شخصی اش برای زندگی امروز را به تصویر کشیده است.

بابک حمیدیان درباره ایده اولیه این فیلم گفت:  تکنولوژی همان طور که می‌تواند خوش آیند باشد می‌تواند آسیب رسان هم باشد. در زندگی روزمره  با آسیب های تکنولوژی بیشتر درگیر هستم. به شخصه بیشتر با کتاب مانوس هستم تا کامپیوتر و ترجیح می‌دهم کتاب را در دست بگیرم تا اینکه آن را روی کامپیوتر و تبلت بخوانم.

وی ادامه داد: در فیلمی که ساختم زندگی را بسیار ساده نگاه کرده ام. این سادگی نیز از دغدغه های خودم بیرون آمده است. شاید همه ما در زندگی معاصرمان این اتفاق را بسیار تجربه کرده باشیم که در 10دقیقه از یک عاشقانه شروع و به یک جدایی رسیده باشیم. این دیدگاهی است که در فیلم من وجود دارد.

حمیدیان با اشاره به سرعت اتفاقات در جهان تکنولوژی اضافه کرد: درجهان امروز طول لحظات خوشی و ناخوشی مان پایین می‌آید. من تکنولوژی را در این کوتاه شدن دخیل می‌دانم.

این  بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه حرف هایش تاکید کرد: ساده نگاه کردن به مسائل پیچیده زندگی مطلوب من است.  فیلم هایی که در نهایت سادگی روابط انسانی در آن جاری است و ساده به آن نگاه می شود و می توان در زیر آن پیچیده گی های بیشتری را دید می‌پسندم.

حمیدیان درباره فرم گرایی خاصی که در این فیلم کوتاه وجود دارد اضافه کرد: این که سر بازیگرها را حذف کردم ایده ای است که از شرایط امروز جامعه گرفته ام. این روزها آدم ها فرصت دیدن چهره های هم را ندارند. اگر در چشم هم نگاه کنند عواطف طرف مقابل را می‌بینند و رفتارهایش را تحمل می‌کنند. اعتقاد دارم صورت وقتی از دست برود بخشی از سیرت یک رابطه نیز از بین می‌رود.

وی از همکاری کیارش اسدی زاده و علی علویان در مونتاژ این فیلم خبر داده و با اشاره به برخی از جزئیات صحنه پردازی آن گفت: در تصویر یک پنکه وجود دارد که متعلق به مادر بزرگم است. من یک فیلمساز نیستم یک سینماگرم و دوست داشتم در اولین لحظه تصویرسازی من در سینما رد پای مادر بزرگم هم باشد.

این بازیگر در بخش دیگر صحبت هایش، حضور نیروی جوان در جشنواره را قابل تقدیر دانسته و تاکید کرد: لازم است که مخاطب جشنواره بداند که چه خون و نیروی جوانانه ای پشت جشنواره است. من به این گروه تبریک می گویم و از این که در جشنواره هستم هیجان زده ام.

وی ضمن یادآوری جشنواره های موبایلی در دیگر کشورهای جهان تصریح کرد: اولین بار در اروپا با اسم جشنواره موبایلی آشنا شدم و وقتی شنیدم که در ایران هم چنین جشنواره ای وجود دارد خوشحالی ام دو چندان شد. از اینکه  قرار است یک اتفاق بومی با جوانان هم نسل خودم بیافتد بسیار خوشحال شدم و آن شوری که قرار بود در کشور خودم بیافتد بیشتر به جانم نشست.

وی با بیان این مطلب که امیدوارم روزی بشنوم که 50 سالگی جشنواره برگزار می‌شود و به عنوان یک پیشکسوت در آن دعوت شدم گفت: این که در آن لیست باشکوه نگاه هنرمند باشم ابتدا حرمت دعوت را رعایت کردم. خودم را در کنار کسانی که به عنوان هنرمندان واقعی فیلم می سازند کوچک می دانم ، هم به لحاظ تجربی و هم سنی . از طرفی خوشحالم که در این سال ها به نوعی کار کرده ام که زیر ذره بین باشم و برای چنین رویداد فرهنگی و هنر از من دعوت شود. 

دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از 21 تا 28 شهریور ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.
 

افزودن نظر جدید