برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

نیما شعبان‌نژاد، بازیگر خندوانه: مزاحم اجرای رامبد جوان نمی‌شوم

نیما شعبان‌نژاد بازیگر مجموعه خندوانه هر شب در کنار رامبد جوان حضور یافته و بخشی از بار طنز برنامه را به دوش می‌کشد.
نیما شعبان‌نژاد، بازیگر خندوانه: مزاحم اجرای رامبد جوان نمی‌شوم

به گزارش چهره نیوز به نقل از جام جم سیما، نیما شعبان‌نژاد بازیگر مجموعه خندوانه است که این برنامه هر شب از شبکه نسیم پخش می‌شود. او در کنار رامبد جوان که مجری و طراح این مجموعه است حضور یافته و بخشی از بار طنز برنامه را به دوش می‌کشد. شعبان‌نژاد که از تئاتر به خندوانه آمده در قسمت‌های ابتدایی بیشتر حکم یک مهمان ناخوانده و مزاحم را در برنامه ایفا می‌کرد و بتدریج جای خود را در برنامه باز کرد و حال به عنوان یکی از عناصر اصلی برنامه، مخاطب خاص خود را یافته است. با او به گفت‌وگو نشستیم تا درباره حضورش در این برنامه طنز توضیح دهد.
نیما در خندوانه چگونه و از کجا شکل گرفت؟
شخصیت نیما برای خندوانه طراحی شده که هر بار به یک شکل خاص در خندوانه حضور می‌یابد. نیما با شخصیت خود من کاملا متفاوت است. نیما در خندوانه آدمی است که خیلی کند حرف می‌زند و ریتمش کند است. در صورتی که خودم خیلی پرانرژی هستم و معمولا هم تند حرف می‌زنم. نیما یک شخصیت نوشته شده، ثابت و تعریف شده و مشخص است که من باید آن را بازی کنم.
طنزی که نیما در خندوانه به مردم نشان می‌دهد به نوعی به شخصیت من وصل است، ولی از نظر رفتاری ما با هم متفاوت هستیم. از اول قرار بود شخصیت نیما نامشخص و متزلزل باشد. او هم پررو است و هم خجالتی، هم گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد و هم نمی‌تواند بدون رامبد جوان کار کند. این شخصیت این‌گونه نوشته شد و من هم به آن بال و پر دادم و آن را اجرا کردم.
آیا در راه پیدا کردن شکل و شمایل نیما با رامبد جوان همفکری‌ داشتید؟
ما راجع به هر ایده‌ای که قرار است کار کنیم صحبت می‌کنیم. فرق نمی‌کند که ایده از طرف چه کسی باشد. مهم این است که قابلیت اجرا داشته باشد. برخی ایده‌ها از طرف من است و برخی هم از طرف رامبد جوان که از دل این بحث‌ها و ایده‌ها نیما شکل می‌گیرد، ولی بار اصلی شخصیت نیما بر دوش بداهه‌گویی‌های خودم هست.
بداهه‌گویی‌های شما زیاد است؟
بیشتر از 80 یا 90 درصد اجرای من در این برنامه بداهه است، اما درباره بداهه‌ها قبل از شروع برنامه صحبت می‌کنیم و قرارها گذاشته می‌شود و می‌گوییم که در برنامه امشب قرار است از نقطه الف به نقطه ب برسیم و در نقطه سوم بحث را تمام کنیم یعنی خط حرکتمان مشخص است. این‌که چگونه این کار انجام شود جزو بازی من است. ایده کلی یک خطی یا دو خطی است و باقی کارها بر عهده خودم است.
یعنی داستان‌های شما فرم نمایشی ندارد؟
داریم به سمت نمایش حرکت می‌کنیم. یک سری ایده نمایشی از سوی سجاد شعبان‌زاده، خود من و رامبد جوان مطرح و نوشته شده که قابلیت اجرا به شکل نمایش را دارد.
مثلا چه ایده‌هایی؟
ایده‌ها بیشتر فانتزی است. از جمله این ایده‌ها که به شکل برنامه نمایشی درآمده «میوه دانه» یا «بایرام به کوچکی تبسم» است که این دومی دکترای چترشناسی دارد و به نوعی استاد نیماست.
آیا در طول برنامه مزاحم اجرای رامبد جوان نمی‌شوید؟
حضور من در برنامه مزاحمتی ایجاد نمی‌کند زیرا تعریف شده است. کارهای نیما نوعی به‌هم‌ریختگی دارد و نظم و بی‌نظمی او باعث کمدی می‌شود که برای مخاطب جالب است.
نیما چقدر به طنز خندوانه کمک می‌کند؟
من تاکنون در خندوانه 60 قسمت مختلف که در هیچ کدام هم تکراری نبوده را اجرا کرده‌ام و این را یک موفقیت می‌دانم. این‌‌که چقدر حضور من به طنز خندوانه کمک می‌کند را مردم باید بگویند که با توجه به بازخوردهایی که داشته‌ایم، مخاطبان برنامه خندوانه من را دیده و پذیرفته‌اند و خوشحالم که طنز خودم را اجرا می‌کنم و تکراری و قلابی نیست.
خودم به طنز علاقه دارم و تقریبا طناز هم هستم؛ ولی رفتارهای نیما با من متفاوت است. هیزم آوردن توی صحنه شاید سوژه طنزی نداشته باشد؛ ولی آن را باید به یک موقعیت طنز تبدیل کرد تا تماشاچی بخندد. من خودم آدم بداهه‌گویی نیستم زیرا تئاتری هستم و طبق آموزه‌های تئاتر باید مبتنی بر متن بازی کنم؛ ولی در خندوانه اساس کارم بداهه‌گویی است.
بخشی از بار این طنز و به نوعی اجرای شما به دوش رامبد جوان است.
شاید اگر جای رامبد جوان همراه و همکار دیگری داشتم، نمی‌توانستم این‌قدر خوب باشم. واکنش او به بداهه‌های من ذهن من را خلاق می‌کند تا جواب درست بدهم. البته این را هم بگویم واکنش‌های رامبد جوان هم بیشتر اوقات بداهه است. 

دیدگاه‌ها

اقا نیما خیلی عالی هستن.واقعا هنرمندن.امیدوارم همیشه شاد،موفق و سلامت باشن

سلام،نیما واقعا کارترو دوست دارم،عالی،20،نمیدونم چجوری تشکر کنم،وقتی تورو تو برنامه میبینم کلا همه چی یادم میره عالی،عالی وبازهم عالییییییییی........

اقا نیماااااااااااااااااااااااا دمتون گررررم داداشی

نیما عاااااااااااااااششششششقتم

وااااااااااااااااااااااااای اقا نیما اگه نبودی شاید اصن خندوانه معنا نداشت .کارت محشره "بی نظیر"

نیما شعبان نژاد واقعاً بازیگر با استعدادی است و حتی از خود جوان هم بیشتر برنامه را جلو می برد. در واقع اگر او نباشد شاید نزدیک به 30% طرفداران برنامه کم شوند.

نیما شعبان نژاد عزیز من شما رو خیلی دوست دارم امید وارم هر جای دنیا که هستید موفق و پیروز باشی من هر شب برنامه قشنگ خندوانه رو تماشا میکنم این برنامه بدون شما اصلا صفا نداره

سلام اقای شعبان نژاد شما واقعا استعداد مجری گری را داری البته اگر جوان بذاره

نیما کارات خیلی توپه،عالیه من به عنوان یه بیننده به کارهای طنزت نمره ی 20میدم

نیما کارات خیلی توپه،عالیه من به عنوان یه بیننده به کارهای طنزت نمره ی 20میدم

سلام نیما جان واقعا از رامبد واسه برنامه ی بی نظیرش و از تو واسه بازی عالیت متشکریم من و بابام و مامانم عاشقتونیم وهر شب هر جا که باشیم باید برنامه شمارو ببینیم انشاله موفق باشید.

نیما خیلی توپیییییییییییییییییییی خیلی باحال میشی وقتایی که پرنده ی رامبدی دمت گرم

Aga nima kheyli bahali!kheyli por enerji!maro jazbe khodet kardia sheyton!!:-D

نیما عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالیه

تنها برنامه ای وه دیدن دلره

سلام نیما جان.برنامه ی خندوانه عالیه با تو عالی تر میشه....مخصوصا وقتی پنجشنبه ها کیک ها رو با دستت میخوری.خییییلی میخندم.

خیلی باحالییییی خیلیییییییی.....

خیلی باحالییییی خیلیییییییی.....

کارت محشره فقط همين!!!

کارت محشره فقط همين!!!

خیییییییییییییییییییییلی باحالللللللللللللللللللللللللللللللی خیلی

سلام نيما جان ، اجراي فوق العاده عاليت همه رو حيرت زده مي كنه. تو اين دو ماه كه برنامه اجرا نمي شد خيلي دل تنگت شديم و براي شروع مجدد خندوانه لحظه شماري مي كنيم. من و خانواده ام خيلي دوستت داريم. گاهي أوقات هم از سر دلتنگي برنامه هاي ضبط شده ي خندوانه رو نگاه مي كردم. با آرزوي موفقت روز افزون براي تو شاد باشي

خداییش خیلی میخندیم با بازی های خوب نیما خدا خیرتون بده. ترانه هایی ک با اون دوستشم میخونه تو برنامه قشنگه

عالیه....واقعادمتون گرم.....خسته نباشید داره

نیما کسیه که وقتی ناراحتم خوشحالم میکنه و منو میخندونه خیلی دوسش دارم

نيماعاليهههههههههههههههه واقعا مت گررررررررررررم

همین که بدونی دوست دارم کافیه

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااي من عاشق نيمام اين ديگه كيه؟!!!........................

فقط میتونم بگم عاشششششششقتم نیما

دوست دارم نیما عاشقتم بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس بووووووووووووووووس

سلام به نظرمن اقا نیما وجناب خان از رامبد جوان خیلی با مزه ترن .. من از اجرای نیما مخصوصازمانی که جلوی خندشون رو میگیرن ولباشون رو محکم به هم میچسبونن خیلی خوشم می اید

افزودن نظر جدید