برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

هنرمندان در روز جهانی قدس چه گفتند

جمعی از سینماگران با حضور مقابل ساختمان اصلی خانه سینما به جمع راهپیمایان روز قدس پیوستند تا صدای اعتراض خود به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را به گوش جهانیان برسانند.
هنرمندان در روز جهانی قدس چه گفتند

به گزارش چهره نیوز، رسول صدرعاملی که بیشتر او را با فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» می‌شناسیم با حضور در راهپیمایی روز قدس به این نکته اشاره کرد که جنایت هولناکی که امروز در غزه رخ می دهد دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

رسول صدرعاملی کارگردان سینما درباره حضورش در راهپیمایی روز قدس به مهر گفت: در طول مدتی که جنگ جدید در غزه آغاز شده و اخباری را که از غزه به ما می رسد، دنبال کرده ام از دیدن این تصاویر قلبم به درد آمد. همیشه به دنبال این بوده‌ام که به نحوی با مردم مظلوم فلسطین ابراز همدردی کنم و به همین دلیل امروز به عنوان یک سینماگر در این مراسم حاضر شدم و امیدوارم این حضور من مثمرثمر باشد.

وی ادامه داد: جنایت هولناکی که امروز در غزه اتفاق می‌افتد دل هر انسانی را به درد می آورد. اگر قرار است حضور آدم هایی همانند من این درد را تسلی دهد من در هر صحنه‌ای حاضر خواهم شد.

صدر عاملی تاکید کرد: سینماگران همیشه در صحنه حاضر بوده و انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند و شرکت تعداد قابل توجهی از اهالی سینما در راهپیمایی روز قدس نمونه‌ای از این حضور است.

مگر می‌شود مادر بود و چشم بر کشتار کودکان بست

فرشته طائرپور از تهیه‌کنندگان پیشکسوت سینمای ایران نیز حضورش در راهپیمایی روز قدس را اعتراضی به کشتار زنان و کودکان بی گناه در غزه دانست.

فرشته طائرپور تهیه‌کننده سینمای ایران که همراه با جمعی از سینماگران از مقابل خانه سینما به راهپیمایی روز قدس پیوسته بود، گفت: انگیزه‌ حضور در چنین مراسمی در قالب حرف نمی‌گنجد. من فکر می کنم هر انسانی جدای از مسئله انسانیت اگر مادر باشد با دیدن تصاویری که از کودکان غزه و مادران نگران آن سرزمین منتشر شده است، نمی تواند بی تفاوت بماند.

وی ادامه داد: امروز ما اینجا دور هم جمع شده ایم تا اعتراض خود را نسبت به جنایات وحشیانه اسرائیلی ها اعلام کنیم.

طائرپور تاکید کرد: دلم می خواهد از تمام خبرنگاران و عکاسان شجاعی که این روزها در غزه هستند و این تصاویر را منتشر می کنند تا دنیا را آگاه کنند، تشکر کنم. آنها به وظیفه انسانی خود عمل کرده اند و جایگاه ویژه ای در میان مردم خواهند داشت.

آمده‌ام تا صدای اعتراضم به گوش سازمان ملل برسد

مریلا زارعی هم می گوید آمده است با حضورش یک صدا به صداهای معترض اضافه شود و به گوش سردمداران سازمان ملل برسد.

مریلا زارعی بازیگر سینما و تلویزیون درباره انگیزهاش از حضور در راهپیمایی روز قدس به مهر گفت: مگر می‌شود انسان باشی و عاطفه داشته باشی و این صحنه های غم انگیز و جنایت هایی را که در غزه اتفاق می‌افتد، ببینی و سکوت کنی. مگر می شود کشتار زنان و کودکان را ببینی و هیچ واکنشی نسبت به این اتفاق نداشته باشی.

بازیگر برنده سیمرغ بلورین از سی و دومین جشنواره فیلم فجر ادامه داد: این کوچکترین و کمترین حرکتی است که می توان نسبت به این واقعه داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر با حضور من یک صدا هم به صداهای معترض دیگر اضافه شود و باعث شود که این کسانی که سردمدار سازمان ملل هستند از خواب خود بیدار شوند، من به هدفم رسیده ام.

زارعی در پاسخ به اینکه عده ای می گویند هنرمندان در مراسم این چنینی حاضر نمی شوند، گفت: این امر مشخص است که هنرمندان همیشه همراه و در کنار مردم بوده اند و اگر گاهی این اتفاق ها نیفتاده به دلیل مسائل کاری و گرفتاریهای مختلف است. من معتقدم هنرمندان باید با حضور در فیلم هایی که با این موضوعات ساخته می شود، حمایت اصلی خود را نسبت به این وقایع اعلام و دِین خود را ادا کنند.

رژیم صهیونیستی به دنبال نسل‌کشی است

کارگردان مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» نیز با انتقاد شدید از کشتار مردم بی‌گناه غزه به دست رژیم اشغالگر قدس، راهپیمایی روز قدس را فرصتی دانست تا چشم و گوش جهان بر این جنایات باز شود.

سیدضیاءالدین دری، کارگردان مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» درباره اهمیت روز قدس و حضورش در راهپیمایی گفت: ما امروز آمده‌ایم تا در کنار مردم مظلوم فلسطین باشیم و انزجار و تنفر خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کنیم.

وی ادامه داد: امروز جنایت های این رژیم غاصب حالت نسل‌کشی پیدا کرده است و آنها زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشند و هر سال هم به بهانه ای این جنایات را انجام می دهند.

دری یادآور شد: ما با مردم فلسطین نسبت خونی داریم و نمی توانیم نسبت به این اتفاقات بی‌تفاوت باشیم. ما باید در صحنه حضور پیدا کنیم و انزجار خود را نسبت به این وقایع اعلام کنیم.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» بیان کرد: امیدوارم حضورهای این چنینی موثر باشد و گوش و چشم جهانیان نسبت به این واقعه باز شود.

جنایات اسرائیل در تاریخ ثبت می‌شود

کارگردان فیلم «لاله» بر این موضوع تاکید کرد که هنرمندان ایران نسبت به موضوع فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی بی‌تفاوت نیستند و حضور خود در راهپیمایی روز قدس را انجام وظیفه انسانی دانست.

اسدالله نیک‌نژاد، کارگردان فیلم «لاله» که در راهپیمایی روز قدس حضور یافت درباره اهمیت روز قدس به مهر گفت: حرکت های این چنینی باعث می شود که همه مردم جهان نسبت به همیت موضوع آگاه شوند. این روزها فاجعه انسانی در غزه اتفاق می افتد و در هر 48 ساعت بیش از 50 کودک کشته می شوند.

وی ادامه داد: این نسل‌کشی اتفاق بسیار دردناکی است و اعتراض آحاد مردم منجر به این خواهد شد که آیندگان متوجه شوند که چه اتفاقات وحشتناکی در این برهه از تاریخ رخ داده است.

کارگردان فیلم «لاله» عنوان کرد: مساله مهم اینجاست که با وجود اطلاع‌رسانی‌هایی که می‌شود ولی باز هم خبررسانی‌ها به گونه‌ای است که اطلاعات کامل به گوش مردم جهان نمی‌رسد و آنها نمی‌توانند از جزئیات و بلای عظیمی که بر سر این مردمان مظلوم می آید، باخبر شوند.

وی درباره حضور سینماگران و اهالی هنر در راهپیمایی امروز توضیح داد: حضور در مراسم‌های این چنینی می تواند مثمرثمر باشد و نشان می‌دهد هنرمندان ایران نسبت به موضوع بی‌تفاوت نیستند.

نیک‌نژاد خاطرنشان کرد: خوشحال هستم که امروز به عنوان عضوی از جامعه سینمای ایران در این مراسم حضور دارم و امیدوارم حضور من موثر باشد.

هرکه درباره جنایات در غزه سکوت کند از دایره انسانیت خارج است

کمال تبریزی هم که در راهپیمایی روز قدس حضور یافت ضمن محکوم کردن جنایات در غزه عنوان کرد هر کسی که نسبت به این اتفاقات سکوت کند از دایره انسانیت خارج است.

کمال تبریزی، کارگردان سینمای ایران درباره انگیزه‌اش از حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس گفت: هر انسانی اگر تصاویر کشتار در غزه را ببیند و سکوت کند از دایره انسانیت خارج است. این شرایط، یک شرایط اسفناک است و ما امروز اینجا گرد هم آمدیم تا به همگان ثابت کنیم که هنرمندان هم همانند اقشار دیگر جامعه نسبت به جنایات و فجایع هولناکی که در غزه اتفاق افتاده است، سکوت نخواهد کرد.

وی در پاسخ به این که چرا برخی از هنرمندان در مراسم این چنینی شرکت نمی‌کنند؟ تصریح کرد: این چنین نیست، اگر هم تا پیش از این چنین بوده حتما دلایل خاصی وجود داشته است. اگر شرایط متعادل وجود داشته باشد، هنرمندان همیشه در صحنه خواهند بود و نسبت به این وقایع واکنش نشان خواهند داد.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید