برای عضویت در خبرنامه چهره نیوز کلیک کنید

پیغام خطا

  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 687 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 690 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 691 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 695 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 697 of /home/chehre/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 300 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 301 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 309 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).
  • Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in include_once() (line 316 of /home/chehre/public_html/sites/default/settings.php).

پیدا و پنهان «شاهگوش» / 2

قرار بود آقای تنابنده نقش حداقل شش متهم را بازی کند و برای آنها تست گریم هم شد و جواب خوبی گرفتیم
پیدا و پنهان «شاهگوش» / 2

چهره نیوز - پژوبودن ماشین قاتل هم در القای این مفهوم موثر بود...

بله. این ماشین، شخصیت داشت. در دوره‌ای نه‌چندان دور اغلب مسوولان از همین ماشین استفاده می‌کردند چون یک بخش مسوولیت‌‌پذیر جامعه پژو داشتند، من این ماشین را انتخاب کردم. الان هم اغلب همان آدم‌ها به کلانتری احضار می‌شوند، آدم‌هایی که موجهند و بخشی از جامعه را اداره می‌کنند. قرار بود بگویم بخشی از جامعه بازجویی می‌شود که آدم‌های موجهی‌اند و روی مرز قانون حرکت می‌کنند و اگر در این طبقه از جامعه و فرهنگ آن، چنین مشکلی وجود دارد، تقریبا می‌شود گفت که با یک فاجعه مواجهیم. آقای مسوول، مسوولیت‌داشتن و قدرت‌داشتن بسیار لغزنده و حساس است. باید مراقب باشیم. مراقب رفتار و کردار و گفتارمان. باید در اظهاراتمان راستگو باشیم.
 آیا نمی‌شد داستانک‌ها بیشتر به هم گره می‌خوردند و نقاط اتصال بیشتری با هم داشتند؛ مثل آشنایی اسفندیار مجبور با خانم دکتر از قبل. فکر می‌کنم در جهت مفهوم اصلی شاهگوش هم بود که همه به‌نوعی مقصرند و همه‌چیز به‌ همه چیز ربط دارد...
اگر می‌شد چه می‌شد! بیشتر قرار همین بود. یعنی بنا داشتیم متهمان حتی‌الامکان با هم ارتباط بیشتری داشته باشند ولی در اجرا مشکلاتی پیش آمد که مانع شد. حتی فکر کرده بودم به‌لحاظ ابعاد نمایشی و نمادین، همه متهمان یا اکثر آنها را یک بازیگر بازی کند البته با گریم‌های متفاوت و طبعا ارتباط یک بازیگر با نقش‌های متفاوت قطعا کار پیچیده‌ای به‌لحاظ اجرا بود اما فکر اینجایش را هم کرده بودم؛ اصلا یکی از ابعاد وسوسه‌انگیز به نظرم خلاقانه شاهگوش هم این مساله بود ضمن اینکه به معنا هم کمک می‌کرد. گویی همه متهمان شبیه هم‌ هستند. خب خیلی بدیع بود و خیلی نمایشی، در اجرا هم مرا به سمت‌وسویی می‌برد که تجربه‌اش را دوست داشتم.
 یعنی قصد داشتید این مفهوم در فرم و ساختار اتفاق بیفتد؟
بله. قرار بود آقای تنابنده نقش حداقل شش متهم را بازی کند و برای آنها تست گریم هم شد و جواب خوبی گرفتیم؛ در ادامه کار بعد از سه نقش کم‌کم کار برای ایشان سخت و طاقت‌فرسا شد. البته سخت هم بود. هرروز باید از ساعت چهار صبح می‌آمد و زیر گریم می‌نشست و بعضی از گریم‌ها سه تا چهارساعت وقت می‌برد. خود آقای تنابنده هم به‌گمانم ابعاد دشوار کار را در نظر نگرفته بودند. به‌هرحال این مساله ارتباط صددرصد با ایشان داشت و به جایی رسید که اظهار کردند برای خروج از یک رل و رفتن در قالب شخصیت جدید حتی به مدتی زمان نیاز دارند. به‌هرحال فشار تولید، زمان کم و... باعث شد تا در این مساله تجدیدنظر کنیم. پس بخشی از قصه طراحی‌شده نیز باید تغییر می‌کرد، چون این تغییرات در مسیر تولید پیش آمد، ترجیح دادم ارتباط‌ها را کمتر کنم. چون نمی‌شد ساختار قبلی را که متکی به یک اجرای خاص بود ادامه داد. خیلی چیزها باید تغییر می‌کرد حتی بخشی از نماهایی که «ویژو‌آل‌افکت» بودند را حذف کردم و سعی کردم در مسیر این حذف‌کردن‌ها بدنه اصلی قصه آسیب نبیند. به‌هرحال شرایط تولید با شرایط متن و فکر وقتی ناسازگار باشد، ناگزیر باید راه‌حل دیگری انتخاب کرد. شما در پلانی می‌بینید که «شب‌نما» با اجرای آقای تنابنده از کنار «اسفندیار مجبور» باز هم با اجرای آقای تنابنده عبور می‌کند و با هم برخوردی هم دارند. در سکانس‌هایی قرار بود دو شخصیت با اجرای یک بازیگر و با حرکت‌های متفاوت اجرا شود که به‌لحاظ فنی خیلی درآوردنش سخت بود. من آمادگی لازم را داشتم ولی شرایط این امکان خیلی خوب را از قصه گرفت. فکر می‌کنم اگر این طرح اجرا می‌شد جاذبه‌های شاهگوش بیشتر می‌شد. خب این هم اقتضای تولید است دیگر. وقتی قصه‌ای روی کاغذ است ذهنی است و به خلاقیت نویسنده مربوط می‌شود اما وقتی به سناریو تبدیل می‌شود یک مجموعه صدنفری درگیر می‌شوند که باید تبدیل به یک ذهنیت شوند و در این روند گاه تغییرات، ضروری و حیاتی است. به‌خصوص که در بخش «ویژوآل افکت» هم نتیجه خوبی از همکاری با دوستان جوان نگرفتم.
توانایی‌اش را نداشتند؟
به نظرم توانایی انجام کارهای افکتیو روزبه‌روز در کشور ما بهتر می‌شود اما در شاهگوش به‌واسطه فشار تولید و زمان کم این بخش خیلی خوب پیش نرفت، بنابراین ترجیح دادم این بخش را حذف کنم. البته این مشکلات اجتناب‌ناپذیر است. باید آمادگی و شرایط تولید را هم در نظر گرفت. شاید محاسبه من اشتباه بود. نمی‌دانم، شاید برای کار در شبکه نمایش خانگی نباید از اول روی ساختار پیچیده و سخت فکر می‌کردم. آن‌هم در تجربه اول. به‌هرحال شرایط تولید در حال حاضر اینگونه است. شما نمی‌توانید همان‌طور که خیال می‌کنید فیلم بسازید؛ حداقل من اینگونه فکر می‌کنم. در مختارنامه هم به 60 تا 70درصد چیزی که خیال می‌کردم رسیدم، در شاهگوش 50درصد.
یعنی شرایطی که در فیلم مطرح می‌شود در تولید کار تاثیر داشته؟
بله. حتما تاثیر دارد. در مجموع وقتی مقایسه می‌کنم خوشحالم. اگر شاهگوش را نمی‌ساختم امروز شاید حسرتش را می‌خوردم ولی از نظر ایده‌آل‌ها با آن چیزی که طی سالیان دراز آموختم و می‌توانم باشم، فاصله دارم. اگر عده‌ای دوست دارند از عوامل ثابت در کارهایشان استفاده کنند شاید به‌خاطر همین وجه قضیه است. یعنی با یک گروه مدت‌ها کار می‌کنید و به سلیقه هم آشنا می‌شوید، با تغییر ترکیب در گروه مدتی لازم است وقت صرف کنید تا به چیزی که قبلا داشتید و تجربه‌‌‌اش کرده‌اید برسید، خب در شاهگوش من با تعدادی از دوستان کار کردم که قبلا با هم آشنا نبودیم و با سلیقه و افکار هم آشنایی نداشتیم. به این مساله زمان کم تولید را هم اضافه کنید. البته اینها هیچ‌کدام توجیه موجهی برای ضعف‌های شاهگوش نیست. یک کار وقتی ساخته می‌شود دیگر شخصیت مستقل پیدا می‌کند و باید طوری باشد که بتواند از هویت و موجودیت خود دفاع کند. امیدوارم شاهگوش از این ویژگی‌ برخوردار باشد و بتواند به سوالات پیرامون خود پاسخ موجه دهد! اگر جایی لکنت پیدا کند اشکال از بنده است که می‌پذیرم.
منبع : روزنامه شرق

دیدگاه‌ها

همون برو مختار بساز، بزار طنز رو کاربلدش بسازه

به نطرم بهتره شما فرهنگتو درست کنی وگرنه به کارگردان یکی از پر مخاطب ترین سریال هایی که تا حالا توی شبکه ی خانگی بوده.اینطور توهین نمیکردی...

ظاهرا شما از کارنامه آقای میرباقری بی خبری ! یه جستجویی تو اینترنت کنی بد نیست.

تو که طنز نمی فهمی

عزيز دلم...اين جوري صحبت نكن.اگه ما معني طنز رو نمي فهميم دليل نميشه كه به يكي از بهترين نويسنده هاي كشورمون توهين كنيم.توي اظهار نظراتت يكم بشتر دقت كن.ممنونم.

باهات خیلی موافقم.

واقعاکه شماهاهیچ کدومتون ازسینماحتی ب رو از پ تشخیص نمیدید..اون وقت اومدین اینجاکارشناس شدید... شایدایشون وبقیه عوامل خیلی خیلی کارشون از این حرفا هم بدتر ومزخرف تر باش ه ولی شما که سردرنمیاریدسابقه ی کسی روهم زیرسوال نبرید خواهشا مرسی....دست همتون دردنکنه واااقعا....

شما که این حرفو میزنی از کارگردانی و فیلنامه چی میدونی آخه؟؟!! امیدوارم از کاربلد طنز منظورتون مدیری نباشه!

تقریبا کار همه کارگردان های کشورمون عالیه لطفا توهین نکنید

سریال خیلی باحالیه .ممنون

خیلی هم عالی .از کارگردانی وبازی که کارگردان از بازیگر گرفته ممنون.چهره پردازی و گریم آقای اسکندری در ایران یک .همگی خدا قوت.

فیلم بسیار خوبی است.چون این که بازیگرانی مثل محسن تنابنده -شهرام حقیقت دوست-فرهاد اصلانی-احمد مهرانفر - حمید رضا آذرنگ- طناز طباطبایی-هادی کاظمی - رضا کیانیان - حامد میر باقری و بسیاری دیگر از بازیگران خوب سینما در کنار هم جمع شده اند و در ان بازی می کنند. از آقای عبدالله اسکندری به خاطر گریم های خوب بازیگران متشکرم.

متهم اول :امیر علی فهامه دانشجو : نقطه ضعف داستان ، میتونست خیلی خیلی بهتر باشه 2:شبنما:صد در صد توهینی بزرگ به ابی بود یه جورایی می گفت ابی به درد عروسی و.. میخوره و خواننده نیست 3: اسفندیار مجبور و دخترش : نشون میداد که قاضی ها مقسد اند و از مقامشون سو استفاده میکنند و بچه های همهی مسئولین یه جورایی مشکلات اخلاقی (مودبانه ترین کلمه)ذارند 4ق .ک : فوتبالی بود چیزی هم معلوم نبود فقط با این همه درآمد بازم دلالی و... از این کارا میکنند 5زوزنی : دکتره ولی هرکی راجع به هرچی نظر میده یا خیلی دکتره نمیتونه برای خودش پیاده کنه ،دری وری میگه 6*حاجی طلایی : همه روحانیت پاکن آخوند بد نداریم؟ 7*واعظی : مجری ها یا هنر مند ها دنبال زن ها و دخترای مردمند و فقط از چهره شون برای صیغه کردن استفاده میکنند 8 نوسان کلا استاد ها اسکل اند و مشکل عصبی دارند(ولی وضع بد دانشگاه رو خوب گفته بود) حالا این یارو سرداره و پسرش چیکارن باید دید کاش یه نفر خوب بگه ولی یه کلانتری که از سرباز صفرش تا معاونش گاگولن و اگه رئیسشون شاهگوش نبود اون کلانتری .............. دانشجوهامون چیزی حالیشون نیست توهین به وجود مقدس مادر به عنوان یک دزد تمسخر غیرت و خیلی چیز های دیگه شوخی کردم رو هم ندیدم

تو این فیلم از قاضی تا ک.ق گرفته همه یکی از چند نفری هستند که ممکنه خوب باشند و یک نفر نماینده همه نیست . شبنما هم نقش خوبی بود که خودش هم میگفت من اون نیستم و برای پول دراوردن خودمو مثل اون کردم مادر هم دزد نبوده و در اثر بی پولی تحریک به این کار شده که از مشکلاته امروزه در کل بسیار عالی و راجبع مشکلات امروزه کشوره

حداقل 6 تا از اینها که نوشتی کاملا اشتباهه یه کمی بادقت تر به فیلم نگاه کن و یه کمی فک کن و حرف بزن

عالی بود عالی چاکر اقا داوود میر باقری ، خیلی ثواب بردی خونوادگی به مدت یه ساعت فارق از بدبختیهای روزمون میشیم،به مدت یک ساعت رویاهامون واقعی میشن به مدت یک ساعت خوشبخت میشم به مدت یک ساعت میخندم وافسوس به مدت یک ساعت از فحش دادن به برخی مسولین وآقازاده های کشوری معاف شدم.

خنجــــــــــــــــــری خنجــــــــــــــــــری خنجــــــــــــــــــری خنجری D:

اقای داود میرباقری فدایی داری سربازتم

یکی از بهترین فیلم طنز اجتماعی بود که دیدم ممنون از کارگردان

خیلی سریال خوبیه. دستتون درد نکنه.

به نظرم کار قشنگی در اومد . یک چند قسمتی که حاجی طلایی اومد سریال کم نفس شد و ضرب آهنگ متداولش رو نداشت . ولی بعد دوباره به روال قشنگش برگشت .

با سلام و خسته نباشید به تمام بچه های شاهگوشی واقعا کارتون عالیه هر چه قدر هم تشکر کنم بازم کمه

درود بر میرباقری بزرگ تقریبا همیشه آنچیزی که توی آرمانمان هست در پیچ و تاب تولید و عمل تغییر می باد و تفاوتی چشمگیر با طرح ذهنیمان دارد. اما این بدان معنی نیست که نتیجه خوب درنیامده است. چون ما نتیجه را با همان طرح ذهنی مقایسه می کنیم، چندان از حاصل کار خشنود نیستیم. به هر حال کار شما نسبت به بسیاری دیگر از کارهای شبکه خانگی و تلوزیون کم نقص بود و بی شک اثری ماندگار نیز خواهد داشت. ضمناً از خلال مصاحبه شما اخلاق حرفه ای و انصاف هویدا است امیدوارم بسیاری از ما نیز این افزون بر تمرکز صرف بر حرفه به اخلاقیات آن نیز پایبند باشیم. با امید موفقیت روزا افزون میرباقری بزرگ

به نظر من شاهگوش یکی از بهترین طنز ها در سالین اخیر است

قسمت اول و دوم بی مزه بود از سوم جالب شد ولی باز این آخریا آب بستید بهش

خداییش درست میگه! کاش زودتر از این ها جمعش می کردین!

سلام خیلی فیلم خوبیه واقعا خوشم اومد من که حسابی از کار و زندگی افتادم ولی کاش برای تلویزیون میساختید تاهمه ی ایران بتونن ببینن و لذت ببرن راستی چاکر آقا حامد هم هستیم فداااااااایییییییییییییییی داری داداش

آخه تو که از طنز سر در نمیاری و به فیلم های مسخره ومزحک با بازیگرهای لوس میگی طنز خیلی بیخود می کنی در باره شاهگوش نظر میدی .

دمت گرم.... خیلی خوب جواب دادی..... دمتدم کنی....

سلام جناب میرباقری عزیز. متاسفانه دیگه احساس میکنیم آب بسته شده به سریال که یه جوری به پایان برسه. از قسمت 13 - 14 به بعد دیگه به مراتب تکراری شده و چیز خاصی برای گفتن نداره. ای کاش جناب میرباقری اجازه نمیدادن مثل طنزهای لوده این سالها بشه این سریال!!!!

درود و سپاس دارم به عوامل شاهگوش . شاد شدیم شاد باشید . دلمون یکم خنک شد. لبتان خندان. سالها بود جمع شاد و گرم خانوادگی رو گم کرده بودیم. با شاهگوش دوباره در کنار هم جمع شدیم و لبخند به لبانمان نشست. سپاسی هم دارم از تمام کسانیکه با پذیرفتن ریسک همکاری با چنین فیلمنامه ای در نهاد و ارگانها خدمتی دو چندان کردن و دل مردم شاد شد.الخصوص نیروی انتظامی امید است این عزیزان از تنگ نظریها در امان باشن. با این سریال احساس میکنم پس از اون قضایا مردم از خشم اشون نسبت به پلیس کمی کاسته شد. پیروز باشید.

اقای میر باقری سریالتون خیلی خوب و جذابه ازتون تشکر میکنم.

به نظر من آقای میرباقری اگر از تجربه تلخ مهران مدیری در ساخت سریال استفاده می کرد کارش بهتر می شد. طولانی کردن بیهوده و به قول معروف اب بستن به فیلمنامه دردی را از فرهنگ و همینطور کسب بودجه برای ادامه سریال کمک نمی کند. آقای میرباقری باید سریالش را زودتر جمع و جور کند تا آبروی حرفه ای ش به خطر نیفتد.

سریالش عالیه .... شما ها کهمگین از طنز هیچی نمیفهمه باید بگم که این تنها یه فیلم طنز نیست درواقع اونان که از طنز هیچی نمی فهمن..... این یه طنز اجتماعیه و خیلی خوب مسائل اجتماعی رو بیان کرده...... نمیشه که همهی فیلم های ما طنز باشه و همش بخواین بخندین که دوستان خواش میکنمکهبا این حرفاتون دنیای مجازی رو به گند نکشین....

بنظرم وقتی یه کارگردان مثل میرباقری یه حرکت مثل شاهگوش رو میزنه. عواملی رو باید انتخاب کنه که بهش وفادار بمونن به سریال به فیلم نامه و به نقش ها در کنار اینکه ما اگه بخایم فیلم نامه رو قوی کنیم باید قبل از اجرا یه گروه مشاوره ای با کارگردان و نویسنده رو تقویت نقش ها و حفره های فضای داستان سریال کار کنن . درکل کار خوبی بود

مدتهابود با دیدن سریال اینجوری نخندیده بودیم.. واقعا سریال باحالیه دست همه عوامل سازنده درد نکنه

طنز واقعا عالی و کاملی است ولی یواش یواش داره آفت سریالهای ایرانی دامن گیرش میشه منظورم کش دادن الی و بی محتوا ی سریالهای ایرانی است .

ساخته بشه خیلی قشنگ میشه

اقای 001 میشه بگید که ابی چه شخصیت بزرگیه؟ چه کاری برای مملکتش کرده که شما معتقدی بهش توهین شده؟ چه خدمتی به مردم کرده؟ ایشون همون اقاییه که بخاطره پول حتی به زن و بچه خودشم پشت کرده. بهتره یکم راجع بهش تحقیق کنی ببینی که چه کارایی کرده ببینی چه کلاهی سر بزرگان موسیقی این مملکت گذاشته بعد بیایی و اینجا واسش سینه سپر کنی. با نظرت موافقم ابی فقط به درد عروسی میخوره. در ضمن نشون دادن یه نفر از یه صنف بیانگر این نیست که کل اون صنف مشکل داره. درضمن یک بار دیگه مصاحبه اقای میرباقری رو کامل بخون شاید بفهمی هدفشون چی بوده از اینکه متهمان از ادمای بزرگ و صاحب مسئولیت بودند.

ببخشیدا آقای نظر ابی خیلی کارا واسه ی مملکتش کرده...... ولی نه این ممکلت...بعدشم از خودت درآوردی که به زن و بچه اش پشت کرده؟؟؟؟ منبع بده .... مثل اینکه مستندشو ندیدی نه؟؟ ندیدی دختراشو؟؟ چه قدر آخه دروغ میگین شما ها.....خب اگه این ابی نبود داریوش و گوگوش و مهستی و هایده و..... نبود دیگه چی میشد.....؟؟؟؟؟؟!!!!!! توهینی هم نشده به آقای ابی خیلی هم قشنگ تنابنده رو در نقش ابی در آوردی....

سپاسگزار جناب میرباقری . سپاس و درود بر تمام عوامل سریال. با سریال کلی حال کردم جدا. با المانهای که بکار گرفتید دوچندان شد مخصوصا نمای بسته مجسمه دو گاو نر سرشاخ شده رو میز خفته با وارد شدن سردار به دایره مظنونین. چه هنرمندانه بود و عالی.

نمیشه بیشتر ادامه بدبدش؟؟؟؟؟؟

خیلی علیه سریال اقای میرباقری

به نظر من بازی آقای تنابنده در 6 نقش زیاد و خسته کننده میشد. ولی یکی میشه بگه امیر علی فهامه(حامد میر باقری) با آقای داود میرباقری چه نسبتی داره؟ و این خنجری کی میاد و زن میگیره ؟

به نظر من بازی آقای تنابنده در 6 نقش زیاد و خسته کننده میشد. ولی یکی میشه بگه امیر علی فهامه(حامد میر باقری) با آقای داود میرباقری چه نسبتی داره؟ و این خنجری کی میاد و زن میگیره ؟

حرف نداره

به نظرم پایان این سریال خیلی بد بود چرا نباید قاتل دیده میشد چرا مثل سریال شمس العماره شخص مورد نظر تو داستان نبود چرا ما ایرانی ها پایان خوب نداریم احمد خنجری چی شد؟

سلام کارتون داشت خوب پیش میرفت اخرش بددرست کردین حتی قسمت قبل نشون دادین خانواده شجاعت قاتل نشون میده ولی شما نذاشتین بد تموم کردین متاسفم

افزودن نظر جدید